Iрландська компанія Kingspan, світовий лідер у сфері рішень енергоефективного будівництва, теплоізоляційних технологій та оздоблення будівель, інвестує 200 мільйонів євро в новий будівельний технологічний хаб в Україні. Він буде побудований протягом наступних п’яти років і створить понад 600 робочих місць. Про це представники компанії повідомили за підсумками візиту до України.

«Втілюючи бачення Президента України Володимира Зеленського, уряд та Офіс Президента сформували План відновлення України і проєкт інвестицій Kingspan цілком відповідає його цілям. Наша мета – не лише відновлення та відбудова зруйнованих російськими загарбниками об’єктів, але і створення сучасної інноваційної економіки з використанням провідного досвіду розвитку міст та застосування зелених технологій», – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, вітаючи рішення керівництва Kingspan інвестувати в Україну.

Глава МЗС України закликав міжнародний бізнес слідувати прикладу Kingspan, повністю вийти з російського ринку та перемістити інвестиції в Україну. Це піде на користь як репутації, так і довгостроковій стратегії кожного бізнесу. 

Під час візиту до Києва CEO групи Kingspan Джин Мурта заявив:

«Ця інвестиція знаходиться на перехресті трьох криз: кліматичної кризи, кризи енергетичної безпеки та кризи, викликаної війною РФ проти України. Новий будівельний технологічний хаб, який ми плануємо створити, зробить позитивний внесок на всіх трьох фронтах: підтримує Україну, яка відбудовує свою економіку, задовольняє попит у Центральній та Східній Європі на енергоефективні будівлі та допомагає Європі зменшити залежність від імпорту нафти та газу. Наша амбіція полягає в тому, щоби почати процес розробки проєкту негайно – за відповідних умов безпеки. Очікується, що об’єкт буде повністю завершено протягом 5 років. Kingspan вже призначив проєктну групу для визначення відповідного місця, ймовірно на заході країни, і підтримує зв’язок з українським урядом з цією метою».

Довідково: Kingspan має 198 виробничих потужностей по всьому світу і налічує понад 19 000 працівників.  5 квітня Kingspan оголосив про завершення виходу з російського ринку та передав свою діяльність місцевому управлінню. На долю Росії припадало менше ніж 1% глобальних операцій Kingspan. Продукція Kingspan більше не доступна для продажу в Росії. Kingspan пожертвував 750 000 доларів UNICEF на створення п’яти центрів Blue Dot для допомоги біженцям на українському кордоні.

Джерело: www.mfa.gov.ua