Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи рішуче засуджує війну РФ проти України

28 лютого 2022 року Бюро Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи провело позачергове засідання і прийняло Декларацію щодо ситуації в Україні.

Бюро «найрішуче засуджує збройний напад на Україну з боку Російської Федерації, що є грубим порушенням міжнародного права та Статуту Ради Європи. […] Він закликає Російську Федерацію негайно і беззастережно припинити свої військові дії в Україні та вивести свої війська».

Бюро «виражає свою непохитну відданість незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та наголошує, що збройний напад на Україну з боку Російської Федерації є наступом на принципи та цінності демократії, прав людини та правління. закону, який Рада Європи підтримує, пропагує та захищає». […] Він «підкреслює, що демократія, багаторівневе управління та права людини сильніші за війну, твердо стоїть на боці України та її народу, і закликає всі місцеві та регіональні спільноти Європи та за її межами залишатися єдиними та рішучими у своїй солідарності з Україною».

Крім того, Бюро Конгресу привітало рішення, прийняте Комітетом міністрів 25 лютого 2022 року, про припинення права Російської Федерації на представництво в Раді Європи відповідно до статті 8 Статуту Ради Європи. Наслідки участі російської делегації в структурах Конгресу найближчим часом будуть розглянуті.

Конгрес проведе дебати щодо ситуації в Україні на 42-й сесії, яка відбудеться з 22 по 24 березня 2022 року.

Більше інформації:

Джерело: https://www.coe.int/en/web/congress