Зараз Німеччина очолює групу промислово розвинених країн G7, до якої також належать Франція, Італія, Японія, Канада, США та Великобританія. Тому Хабек провів зустріч міністрів торгівлі. Там також були присутні віцепрем’єр-міністр України Юлія Свириденко та представники Світової організації торгівлі, СОТ та ОЕСР.
Країни «Великої сімки» (G7) планують створити «карту інвестиційних можливостей» для України. Вона має спростити роботу іноземних компаній в Україні, заявив міністр економіки та енергетики Німеччини Роберт Габек, пише Spiegel. З цією метою відповідні торгові палати мають об’єднати свої сили.
Хабек після переговорів зі своїм українським колегою у Бранденбурзі зазначив, що німецькі компанії вже зараз можуть інвестувати в Україну.
Україна потребує на відбудову та відновлення $349 млрд, свідчить спільна оцінка уряду України, Європейської комісії та Світового банку, яку презентували у Брюсселі. В найближчі місяці ця цифра зросте, оскільки війна триває.
Оцінка наслідків війни охоплює період з 24 лютого по 1 червня 2022 року і обґрунтовує, що завдана шкода внаслідок війни перевищила $97 млрд. Найбільшої шкоди зазнали житловий та транспортний сектори, торгівля та промисловість. Найбільші руйнування – у Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Чернігівській та Харківській областях.
Потреби на відновлення та відбудову в 1,5 раза перевищують ВВП України в 2021 році. Впродовж наступних 36 місяців необхідні $105 млрд для задоволення нагальних потреб: відновлення систем освіти, охорони здоровʼя, інфраструктури, підготовка до майбутньої зими, підтримка сільського господарства та ремонт життєво важливих транспортних маршрутів, дотримання безпеки у розборі завалів та знешкодження вибухових речовин.
Тільки на перший етап – rapid recovery – необхідно $17 млрд, з яких Україна потребує $3,4 млрд уже цьогоріч, заявив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.
Джерело: www.minfin.com.ua
test