Малі міста України отримають додаткові інвестиції в енергоефективні проєкти в рамках співпраці з NEFCO

Міжнародна фінансова організація NEFCO (Північна екологічна фінансова корпорація) та Міністерство розвитку громад та територій підписали Меморандум про співпрацю щодо енергоефективності та покращення ситуації з твердими побутовими відходами у малих та середніх містах і громадах України. 

«Енергоефективність у будівлях – пріоритетний напрям діяльності для України та Європейського Союзу. Одним із головних інструментів для його реалізації є Фонд енергоефективності. Водночас ми завжди у пошуку додаткових інструментів задля розширення можливостей в кожній громаді. NEFCO – одна з небагатьох міжнародних фінансових організацій, які працюють з малими та середніми містами. Допомога, що надають наші партнери на реалізацію енергоефективних проєктів, є надзвичайно цінною», – наголосив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.

Зазначимо, у результаті співпраці з NEFCO малі міста набувають досвіду в розробці та впровадженні енергоефективних проєктів. Бюджет Програми складатиметься з гранту Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу (NIP) у розмірі 10 млн Євро та кредитів муніципалітетам від НЕФКО у розмірі 10 млн Євро, технічної допомоги від Швеції та ЄС на впровадження проєктів, а також власних внесків міст.

У рамках проєкту будуть реалізовані заходи з енергоефективності та у секторі твердих побутових відходів у Покрові (Дніпропетровська область), Мелітополі, Пологах та Василівці (Запорізька область), Бахмуті (Донецька область), Новоград-Волинському (Житомирська область), Ніжині (Чернігівська область), Володимир-Волинському (Волинська область).

Джерело: https://www.minregion.gov.ua/