Малий та середній аграрний бізнес України отримає доступ до кредитування

Уряд України прийняв постанову «Про деякі питання надання державних гарантій на портфельній основі», яка дозволяє малому та середньому бізнесу отримати доступ до кредитування. Про це 14 липня заявив голова Мінагрополітики України Роман Лещенко, повідомила пресслужба міністерства.

«Уряд прийняв постанову, що дає можливість малим і середнім суб’єктам господарювання в аграрній сфері отримувати доступ до кредитування, який для частини з них було обмежено через відсутність необхідного забезпечення. Держава частково гарантуватиме портфель кредитів для таких позик, що відкриває шлях для розвитку малим і середнім фермерським господарствам», – сказав міністр.

Також він зазначив, що дані гарантії надаватимуться в межах певних сум на відповідний бюджетний період на підставі рішень КМУ. Позика буде надаватися терміном до 10 років, а гарантії від держави дозволять істотно знизити ставку за кредитом, який надає банк.

«Це не вплине на видатки з державного та місцевих бюджетів. Крім того, завдяки держгарантіям будуть захищені і банки, яким гарантується мінімізація ризиків неповернення позичальниками кредитних коштів», – додав Р.Лещенко.

Як уточнив Мінфін України, залучені кредитні кошти можуть також використовуватися аграріями для придбання сільгоспземель.

Джерело: Інформаційно-аналітичне агентство «АПК-Інформ»