Малий та середній бізнес зможе отримати пільгове кредитування на загальну суму 100 млн доларів в рамках нової кредитної програми МБРР

19 квітня 2021 року, Кабмін прийняв постанову «Деякі питання реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку інвестиційного проєкту «Додаткове фінансування для протидії COVID-19 в рамках Проєкту доступу до довготермінового фінансування».

Проєктом «Додаткове фінансування для протидії COVID-19 в рамках Проєкту доступу до довготермінового фінансування» передбачено залучення кредиту від МБРР в розмірі $100 млн для надання експортоорієнтованим малим та середнім підприємствам доступу до довготермінового фінансування. Завдяки чому відбуватиметься нарощення  експортного потенціалу, для стимулювання росту ВВП України в умовах  падіння економічної активності у світі, спричиненого пандемією коронавірусу.

З огляду на підвищення попиту з боку потенційних фінансових установ-учасників в умовах кризи спричиненої COVID-19, Проєкт буде своєчасним, очікуваним і матиме позитивний вплив на розвиток експортоорієнтованих малих та середніх підприємств, розширення виробничих потужностей реального сектору, сприятиме збереженню існуючих та створенню нових робочих місць, особливо в контексті подолання наслідків кризи.

Одночасно, на засіданні Уряд підтримав розпорядження Президента України про утворення української делегації для участі у переговорах з МБРР та уповноваження голови правління акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» на підписання Гарантійної угоди між Україною та МБРР.

Джерело: Міністерство фінансів України