У зв’язку з відкриттям європейського ринку для українського насіння зернових у MAS Seeds вже працюють над тим, щоб збільшити виробництво в Україні. Про це 11 березня в ході Online Seed Forum-2021 повідомив Микола Черниш, в.о. генерального директора ТОВ «MAS Seeds Україна».

За його словами, в компанії вже обговорюють можливість інвестування у розширення виробництва, адже серед основних трендів на наступний сезон є саме відкриття нових ринків шляхом отримання дозволу ЄС на експорт насіння кукурудзи. В компанії очікують на високий попит на насіння з України серед представництв MAS Seeds в інших європейських країнах.

«Наші європейські колеги вже знають, що наше насіння, вирощене в Україні, за якістю зовсім не гірше, а інколи і краще за те, яке виробляється у ЄС. До того ж у нас є дотепер можливість конкурувати за ціною вирощування посівного матеріалу, адже в Україні воно трішки дешевше», – додав Микола Черниш.

Зокрема, як повідомив в.о. гендиректора «MAS Seeds Україна», на сьогодні компанія має затверджений план виробництва та експорту 60 тис п.о. кукурудзи до Німеччини, Польщі та Франції у сезоні-2021/22.

«Можливість експорту насіння до Європи відкриває нові можливості для «MAS Seeds Україна», – впевнений Микола Черниш.

Він нагадав, що офіційне відкриття насіннєвого заводу MAS Seeds в Україні відбулося у 2010 р., і за цей період інвестиції в будівництво і нарощування потужностей склали 40 млн євро. Це перший насіннєвий завод за межами ЄС, що отримав сертифікацію ESTA (Європейська гарантія обробки насіння). Підприємство має новітню автоматизовану систему обліку і наскрізного контролю виробничого процесу, а також найсучаснішу лабораторію контролю якості, що проводить аналізи згідно зі стандартами випробувань ISTA.

ТОВ «MAS Seeds Україна» – український підрозділ французької насіннєвої компанії MAS Seeds, що входить до сільськогосподарської кооперативної групи MAISADOUR, та  є основним бюджетоутворюючим підприємством Могилівської територіальної громади. Детальну інформацію про ТГ можна дізнатися за посиланням.

Джерело: Інформаційно-аналітичне агентство «АПК-Інформ»