Мінсоцполітики підтримує ініціативу удосконалення системи реабілітації в Україні

МКФ — новітній підхід до удосконалення системи реабілітації в Україні. Міністерство соціальної політики підтримує ініціативу першої леді України Олени Зеленської з удосконалення системи реабілітації в Україні.

Завдяки їй в українське правове поле було впроваджено Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я. Це визнана у світі інноваційна методика, що докорінно змінить підхід до реабілітації та зробить її більш дієвою та ефективною.

Наразі ми маємо розгалужену систему реабілітаційних установ по всій країні, і з впровадженням МКФ всі вони зможуть перейти на нову якість надання послуг. Мультидисциплінарний підхід, використання кращих міжнародних практик та доказова реабілітація — все це дозволить великій кількості українців та українок швидше повернутись до активного повноцінного життя.

Зараз це як ніколи актуально, і міністерство готове сприяти реабілітації всіх українців, що постраждали від дій агресора. Забезпечення ефективної реабілітації в переважній більшості неможливо без застосування сучасних допоміжних засобів реабілітації. Для спрощення процедури їх отримання Міністерством підготовлено проєкт нормативно-правого акту, який 12 квітня 2022 року було прийнято Урядом.

«Ця постанова розширює можливості для різних категорій людей отримувати допоміжні засоби реабілітації й враховує норми нещодавно ухваленого народними депутатами Закону України, “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації осіб, постраждалих внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України”», — зазначила Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Джерело: Урядовий портал