Місцеві преференції, як дієвий інструмент для досягнення сталого розвитку громад

Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство (DIA) ініціативно запровадило серію семінарів-практикумів для громад новостворених районів Дніпропетровської області.

Громади Дніпровського району стали учасниками першого семінару, що відбувся 10 червня 2021 року. До заходу долучились Світлана Пономарьова, заступник начальника управління електронних сервісів ГУ ДПС у Дніпропетровській області та Наталія Осадча, доктор економічних наук Інституту економіки промисловості НАН України.

Розпочинаючи захід Валентина Затишняк, директорка DIA, зазначила, що в умовах конкуренції територій дуже важливо фокусуватися на глобальних цілях та діяти локально. Місцеві преференції та відкриті дані громад є дієвими інструментами для досягнення їх сталого розвитку.

Наталія Осадча, закцентувала на важливості Закону “Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями”: «Ухвалення документу – позитивний сигнал для інвесторів. Він стимулюватиме залучення в національну економіку стратегічних інвестицій. А також забезпечить високий рівень конкурентоспроможності економіки шляхом впровадження державної підтримки великих інвестиційних проєктів».

Світлана Пономарьова презентувала присутнім проєкт “Геопортал Державної податкової служби України”,  який спрямовано на автоматичне формування баз даних по кожній громаді, в розрізі видів податків, що надходять до місцевих бюджетів, галузей та обʼєктів господарювання. Зазначений ресурс надасть ТГ додаткові інструменти щодо стратегічного планування та контролю за сплатою податків та зборів.

В головній частині семінару учасникам було представлено загальну характеристику новоствореного Дніпровського району.  

 

 

Також DIA презентувало наявні у громадах преференції, які визначені законодавством України. Детальніше в презентації за посиланням.

Особливий інтерес та жваву дискусію серед присутніх викликали практична частина семінару, обмін досвідом та успішні історії запровадження місцевих преференцій. До того ж учасників зацікавили ресурси DIA (портал DIA, DIAmap, DIAgram), які вони можуть використовувати для промоції власних територій та отримання інформації про регіон в цілому у форматі відкритих даних.

 

«Дніпропетровська область є лідером за показниками інвестиційної діяльності. Підтримка такого статусу можливо на засадах об’єднання зусиль з територіальними громадами, промотуючи історії успіху та відкритість громад до співпраці. Досвід DIA показує високу ефективність подібних заходів, адже таким чином кожний присутній має можливість поспілкуватися офлайн з колегами, обговорити проблемні питання, обмінятися досвідом, згенерувати ідеї, а можливо, у перспективі реалізувати проєкти міжмуніципального співробітництва. І ми як Інвестиційне агентство, налаштовані на активну подальшу співпрацю у форматі “Агентство-Громада”» – підсумувала Валентина Затишняк.

Більше фото з семінару за посиланням