Міжнародна допомога Україні за підсумками 2022 року перевищить $31 млрд

Очікується, що за підсумками 2022 року обсяги міжнародної допомоги перевищать $31 млрд. Про це йдеться у повідомленні Національного банку України (НБУ).

Як зауважили в НБУ, у другому півріччі поточного року міжнародні партнери суттєво розширили фінансову підтримку України. Це стало вагомим чинником збереження макрофінансової стабільності.

Міжнародна фіндопомога, необхідна для фінансування дефіциту бюджету та відновлення економіки, надходитиме й у 2023 році.Зокрема, вже озвучені попередні домовленості про надання Європейським Союзом €18 млрд, а також близько $10 млрд від США. Очікується, що як і в поточному році, у 2023-му значна частка цих коштів надходитиме у вигляді грантів, що не збільшуватиме боргове навантаження України в післявоєнний період.

Також досягнуто прогресу в перемовинах з Міжнародним валютним фондом щодо укладення нової Моніторингової програми із залученням Ради Фонду.

«Фінальне затвердження цієї програми сприятиме залученню фінансування від інших міжнародних донорів у 2023 році. Нацбанк очікує, що після завершення Моніторингової програми Україна зможе отримати доступ до програми розширеного фінансування. Тривають перемовини щодо фінансування й з іншими країнами-партнерами та міжнародними фінансовими організаціями», – ідеться у повідомленні регулятора.

Основними ризиками для економічного розвитку НБУ називає триваліший строк повномасштабної воєнної агресії РФ та подальше посилення терактів проти об’єктів критичної інфраструктури.

Зокрема, макропрогноз НБУ в жовтні 2022 року містив припущення про тимчасову недоступність передавальних та генерувальних потужностей взимку, проте масштаб і тривалість відключень можуть бути серйознішими, ніж очікувалося. Це може зумовити гірші показники економічної активності та підвищений інфляційний тиск. Актуальними залишаються й інші ризики, що можуть  погіршувати динаміку інфляції та стримуватиме економічне відновлення.

Джерело: https://gmk.center/ua/