Міжнародні донори передадуть Україні для посівної 13,5 тонн насіння овочів

Міжнародні донори передадуть 13,5 т насіння овочів аграріям та мешканцям деокупованих територій України.

13,5 тонн насіння овочів від міжнародних донорів буде передано аграріям та мешканцям деокупованих територій України.

Перші відвантаження вже отримали мікроферми та домогосподарства в чотирьох громадах Полтавської, Київської, Дніпропетровської областей.

Ці 13,5 тонн насіння дозволять забезпечити проведення посівної на 1126 га с/г земель. Серед виділеного насіння – квасоля, горох, буряк, морква, баклажан, цибуля та редиска.

Інформацію про потреби в насіннєвому матеріалі збирають Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) та Всеукраїнська аграрна рада (ВАР). Після цього насіння розподілять відповідно до запитів. Логістичну підтримку проєкту, а саме безкоштовну доставку насіння від міжнародних донорів у громади, здійснює Програма USAID АГРО. 

Окрім того, міжнародна компанія BAYER, підтримуючи ініціативу USAID «Стійкість сільського господарства» (AGRI-Україна), передасть до посівної насіння моркви. Перша партія забезпечить потреби 25 тис. домогосподарств. Організацію розподілу та доставки візьме на себе ВАГ.

«Сприяння домогосподарствам та невеликим фермам має важливе значення, адже  вони забезпечують близько третини потреби споживчого ринку країни  в овочах та роблять значний внесок у забезпечення продовольчої потреби громад», – акцентують у Програмі USAID АГРО.

Довідково: у 2022 році Програма USAID АГРО  безкоштовно передала внутрішньопереміщеним особам та мікровиробникам  1604 кг насіння та 35 тонн насіннєвої картоплі.

Джерело: https://minagro.gov.ua/