Міжнародні партнери від початку війни надали Україні $17,5 млрд допомоги

В найближчі місяці очікується надання чергового траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу в розмірі €8 млрд

Міжнародні партнери від початку повномасштабного вторгнення Росії надали Україні $17,5 млрд макрофінансової допомоги. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигальповідомляє «Урядовий портал».

«Ми вдячні кожному за цю допомогу, яка дозволяє забезпечувати економічну стійкість нашої держави. Водночас така стійкість економіки – це основа для перемоги у війні та звільнення наших територій від окупантів», – сказав глава уряду.

На початку вересня урядова команда має здійснити візит до Брюсселю для проведення чергової Ради Асоціації Україна-ЄС. Паралельно планується візит до Німеччини, де буде обговорюватися макрофінансова допомога та збільшення поставок зброї.

«Україна очікує, що німецьке керівництво продовжить займати лідерські позиції для якнайшвидшого надання країні чергового траншу макрофіну від ЄС», – додав Денис Шмигаль.

У найближчі місяці очікується надання траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу в розмірі €9 млрд. На початку серпня Україна вже отримала €1 млрд в рамках цього траншу.

Нагадаємо, у травні президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила про намір виділити Україні до кінця року нову макрофінансову допомогу у розмірі до €9 млрд. Ці кошти будуть виділені на короткострокову перспективу для «наявних потреб, щоб підтримати уряд, державний бюджет».

Пакет допомоги складатиметься з 25-річних кредитів з пільговим періодом у 10 років для повернення основної суми боргу. При цьому виплати відсотків покриватимуться з бюджету ЄС.

Джерело: https://gmk.center/ua/