MSCA4Ukraine: Програма стипендій ЄС для українських науковців

Асоціація університетів Європи вітає нещодавнє оголошення нового механізму Європейської Комісії MSCA4Ukraine, який фінансуватиметься в рамках програми Horizon Europe «Дії Марії Склодовської-Кюрі».

В рамках відповіді ЄС на вторгнення Російської Федерації в Україну, за спеціальнимі стипендіями механізму MSCA4Ukraine’s надаватиметься підтримка науковцям з України. Ця підтримка дозволить їм продовжити роботу в академічних і неакадемічних установах в країнах-членах ЄС та країнах, що є учасниками програми «Горизонт Європа» (Horizon Europe), при цьому зберігаючи зв’язки з дослідницькими та інноваційними спільнотами в Україні. Цей механізм також може сприяти реінтеграції науковців в Україні, якщо будуть існувати умови для безпечного повернення, щоб запобігти постійному відтоку мозків і сприяти зміцненню системи вищої та наукової освіти в Україні, а також їхньої співпраці та обміну з міжнародним науковим співтовариством.

Асоціація університетів Європи рада бути частиною консорціуму, який реалізує цю схему, разом із Scholars at Risk Europe («Науковці в небезпеці Європа») (що знаходиться в Університеті Мейнута, Ірландія) та Alexander von Humboldt Foundation  («Фондом Олександра фон Гумбольдта») (Німеччина). Крім того, французька національна програма PAUSE   (що проводиться Collège de France) і глобальна мережа Scholars at Risk Network  також братимуть участь у механізмі як асоційовані партнери.

У серпні 2022 року буде надано додаткову інформацію щодо схеми підбору партнерів та надання консультацій для дослідників і потенційних приймаючих установ. У вересні 2022 року буде оголошено та широко розповсюджено конкурс із детальною інформацією щодо вимог до заявок, умов участі, критерій оцінки та відбору, в тому числі на сторінці Порталу фінансування і тендерів Європейської Комісії Horizon4Ukraine.

Тим часом цей короткий документ містить попередню інформацію про процес подання заявки.

Щоб бути в курсі наступних кроків, ми запрошуємо приймаючі організації та науковців, які бажають подати заявку, а також усіх інших зацікавлених сторін підписатися тут на розсилку, щоб отримувати додаткову інформацію та новини про механізм.

Механізм MSCA4Ukraine надасть важливу відповідь ЄС на поточну надзвичайну ситуацію, а також продемонструє основні принципи ЄС щодо академічної свободи та свободи наукових досліджень. Підтримуючи цей новий важливий механізм для науковців, які постраждали від ситуації в Україні, Асоціація університетів Європи також продовжує роботу разом зі своїми партнерами Inspireurope над розвитком спеціальних європейських і національних механізмів надання стипендій для науковців і студентів із груп ризику з усіх країн. Ми закликаємо вас поділитися Звітом щодо рекомендацій з політики Inspireurope з тими, хто може сприяти цим зусиллям.

Корисні посилання:

Джерело: Delegation of the European Union to Ukraine