Новопризначений посол Бразилії відвідав Дніпропетровщину з робочим візитом

19 квітня 2021 р. у Дніпропетровській обласній раді відбулась робоча зустріч Голови обласної ради Миколи Лукашука з новопризначеними Надзвичайним та Повноважним Послом Федеративної Республіки Бразилія в Україні Нортоном де Андраде Мелло Рапеста та Почесним консулом Олегом Василенко. У зустрічі взяла участь директорка Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) Валентина Затишняк.

Сторони обговорили шістнадцятирічну співпрацю Дніпропетровщини та Бразилії, висловивши задоволення станом двосторонніх відносин та підкресливши значний потенціал торговельно-економічного співробітництва.

Варто відзначити, що активність торговельних відносин регіону та Бразилії підтверджується обсягами зовнішньої торгівлі, що у 2020 році склали $30,6 млн.

Найбільшу частину експорту охоплює торгівля виробами з чорних металів. З 2020 року Бразилія почала ще купувати руду та шлак. Наших підприємців традиційно цікавлять засоби наземного транспорту, насіння і плоди олійних культур, а також алкогольні та безалкогольні напої.

 

Торговельні партнери Бразилії в Дніпропетровському регіоні представлені у сферах металургії, АПК, рітейлу, харчової промисловості. Серед найбільших підприємств-партнерів – АрселорМіттал Кривий Ріг, Агротек, Інтерпайп, Міропласт, Агроальянс та ін.

Серед амбітних та пріоритетних планів на поточний рік — провести спільний бізнес — форум, за участі підприємців з Бразилії та трьох регіонів України — Дніпропетровщини, Львівщини та Харківщини. Під час такого заходу підприємці обох сторін зможуть обмінятись досвідом та визначити інвестиційно привабливі напрямки співробітництва.

Під час зустрічі бразильським дипломатам було презентовано «Інвестиційний гайд», у якому висвітлено інвестиційний клімат регіону, аналіз структури економіки, ключові особливості та пріоритетні напрямки для інвестування, а також території для реалізації інвестиційних проєктів.