Обсяг українського ІТ експорту вперше перетнув позначку $5 млрд за рік

Попри кризовий 2020 рік, обсяг українського IT експорту вперше перевищив $5 млрд та продемонстрував зростання у 20,44% у порівнянні з 2019 роком. При цьому, за період з 2016 по 2020 рік загальна сума експорту IT послуг перетнула позначку $16 млрд. Про це повідомляє Асоціація ІТ України.

«Українська IT галузь у першому півріччі 2020 року відреагувала на глобальні економічні зміни сповільненням зростання з 30% до 24%, більшість клієнтів переглянули свої бізнес-процеси та оптимізували їх згідно з викликами коронакризи. Проте, ефективно подолавши зовнішні та внутрішні виклики, ІТ індустрія дуже скоро поновила свої позиції. Це відбулося як завдяки відновленню попиту на глобальному ринку, так  і збереженню високої якості та конкурентної ціни, навіть при переході на повністю віддалений режим роботи. Вже в липні 2020 кількість вакансій в ІТ компаніях в Україні повернулась на докризовий рівень, досягнувши показника понад 5 000 відкритих вакансій та продовжує стрімко зростати у 2021 році», – йдеться в повідомленні.

Згідно з аналітикою від BRDO, це вперше, коли експорт IT перевищив експорт транспортних послуг та мінеральних продуктів, які традиційно займали вищі позиції.

Аналітики відзначають, що факторами, які сприяють зростанню української IT-індустрії протягом останніх років є відсутність втручання держави та регуляції ринку, збереження вільного вибору контрактної моделі взаємодії компаній та ІТ-фахівців та стабільно високий професійний рівень українських IT-спеціалістів.

У докризовому 2019 році експорт комп’ютерних послуг продемонстрував зростання на 30,2% у порівнянні з попереднім роком і склав $4,17 млрд.

Керівник сектору ICT BRDO на своїй сторінці у фейсбуці зазначив, що у 2020 році загальний експорт України впав на 4,6%, проте ІТ експорт зріс на 20% (+$853 млн).

Дніпро є одним з найбільших IT-хабів країни й входить в ТОП-5 міст України за рівнем розвитку IT-галузі. В області працює 378 IT-компаній. Крім міжнародного IT-аутсорсингу, замовниками якого є такі відомі бренди, як Procter&Gamble, Santander, Iron Mountain, Siemens, AMD, AUTODESK, Swissquote, в місті зосереджені десятки передових компаній і стартапів, розвиваються профільні напрями підготовки в університетах і проводяться сотні подій, пов’язаних зі сферою інформаційних технологій. Детальніше про ІТ сектор Дніпропетровщини читайте в Інвестиційному гайді за посиланням.

Джерело: https://mind.ua/