Парламент підтримав спрощення процедури ввезення в Україну пестицидів та агрохімікатів

Сьогодні, 2 грудня, Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт Закону № 2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України». Про це повідомляється офіційному вебпорталі парламенту України.

Зміни передбачають скасування норми, відповідно до якої в Україні неможливо зареєструвати пестициди та агрохімікати, якщо вони виробляються в іншій країні, ніж країна їх державної реєстрації.

Зокрема, проєктом Закону пропонується:

  • дозволити застосування, зберігання, перевезення і продаж пестицидів, термін державної реєстрації яких закінчився, але які за «строком придатності» все ще є придатними для використання;
  • вилучити введену з 01.01.2016 норму, відповідно до якої обов’язковою умовою державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів в Україні було обов’язкове документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

«Існуючі обмеження блокували доступ українських аграріїв до нових і сучасних засобів захисту рослин. Але ухвалення проєкту Закону дозволить реєструвати в Україні інноваційні препарати, що позитивно вплине на продуктивність і конкурентоспроможність вітчизняного сільського господарства. Україна отримає більш широкі можливості для утримання на світовому ринку продовольства своїх передових позицій», – зазначив заступник Міністра Сергій Глущенко.

Джерело: Верховна Рада України