ПАРЄ закликає створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у злочиній агресії проти України

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликала всі держави-члени Організації та держави-спостерігачі терміново створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал з мандатом «на розслідування та судове переслідування злочинної агресії, імовірно скоєного політичним і військовим керівництвом Російської Федерації».

Такий трибунал повинен «застосувати визначення злочину агресії», як це встановлено у міжнародному звичаєвому праві. Розташований у Страсбурзі, з огляду на можливу взаємодію з Європейським судом з прав людини, трибунал повинен «мати повноваження видавати міжнародні ордери на арешт і не обмежуватися імунітетом держави чи імунітетом глав держав і урядів та інших державних посадових осіб».

В одностайно прийнятій резолюції, заснованій на доповіді, яку підготував Александер Почей (Польща, EPP/CD), зазначається, що Асамблея вражена поширеними повідомленнями про використання зґвалтування та катувань як зброї війни, «обидва з яких визнаються військовими злочинами в міжнародному кримінальному праві».

Держави-члени та держави-спостерігачі повинні підтримувати та співпрацювати з Прокурором Міжнародного кримінального суду, а також використовувати універсальну юрисдикцію для розслідування та судового переслідування таких злочинів.

 Більше інформації (англійською) за посиланням.

Джерело: https://www.coe.int/uk/web/kyiv