Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Україною і Великою Британією для розширення торговельного та економічного співробітництва

8 жовтня 2020, підписано Меморандум про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Великою Британією.

Метою підписання цього Меморандуму є створення основи для зміцнення та розширення торговельного та економічного співробітництва між Україною та Великою Британією.

Зокрема, передбачається надання фінансової підтримки, загальним обсягом до 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів, реалізації інвестиційних проєктів у пріоритетних для України сферах:

  • безпека і оборона,
  • сільське господарство,
  • інфраструктура,
  • енергетика та охорона здоров’я.

Фінансова допомога буде надаватись через Експортно-кредитну агенцію Великої Британії (UK Export Finance – UKEF).

Угода приділяє окрему детальну увагу подальшому розвитку торгівлі та інвестицій. Українська та британська сторони домовилися лібералізувати умови торгівлі товарами та послугами на рівні не нижчому, ніж передбачено в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. З дати набуття чинності Угоди відбудеться повна лібералізація 98% товарної номенклатури, а з 2023 року для України лібералізованими будуть ще 2%. Зокрема, квотування за деякими товарами збільшиться від 13 до 20 %, що стимулюватиме український експорт.

Окремий додаток до угоди складає «Протокол про взаємну адміністративну допомогу в митній сфері» — документ, який визначає параметри взаємодії митних органів України та Великої Британії у сфері протидії шахрайству, контрабанді та іншим правопорушенням під час транскордонного переміщення вантажів. Угода фіксує намір тристороннього підходу до визначення правил походження товарів із врахуванням подальшого перебігу ситуації навколо переговорного процесу між Лондоном і Брюсселем щодо умов торгівлі після 31 грудня 2020 року. 

Джерело: www.kmu.gov.ua