План дій для збереження стійкості та стабільність економічної системи під час війни

Перша віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко на відкритті Всесвітнього економічного форуму у Давосі представила план дій, реалізація якого допоможе зберегти стійкість та стабільність економічної системи під час війни. 

Першим кроком такої дорожньої карти є повноправне членство України в Європейському Союзі. 

“Саме економічна, енергетична та торговельна інтеграція в ЄС є шляхом до безпеки в Україні. Очікуємо стати кандидатом у члени в наступному місяці. Впевнена, що всі умови для вступу ми виконаємо набагато швидше, ніж за десятиліття, про які говорять скептики”, – підкреслила Юлія Свириденко. 

Другим кроком має стати повний доступ України до ринків G7 та ЄС до 2030 року. Рішення про лібералізацію торгівлі уже ухвалили Великобританія, ЄС та Канада, які скасували мита на наступні 12 місяців. Важливо, щоб ці ринки лишилися відкритими в довгостроковій перспективі.

Третім кроком, за словами Міністра економіки, має стати розвиток чотирьох ключових галузей: 

  • Військово-промислового комплексу та аерокосмічної промисловості. Йдеться про виробництво сучасної зброї, створення спільних підприємств з країнами НАТО для передачі технологій та подальшого постачання зброї цим державам.
  • Металургії та машинобудування. Україна має відновити заводи, провести їх екологічну модернізацію для досягнення глобальною сталеливарною промисловістю цілей по декарбонізації.
  • Сільське господарство та харчова промисловість. Мета України – потрапити до ТОП-5 країн не лише за обсягом, а й за вартістю експорту сільськогосподарської продукції. Тож важливо розвивати переробку сільськогосподарської сировини, щоб збільшити грошову вартість експорту. 
  • ІТ-індустрія. Україна має великий потенціал у цій сфері. Завдання Уряду – допомогти ІТ-аутсорсерам стати власниками та розробниками продуктів.

“Для розвитку цих галузей готові надати інвесторам дешеву електроенергію та сировину для подальшої переробки. Ще одна наша перевага – безпечна і швидка логістика: не довше 72 год до Західної Європи та ніч до Центральної і Східної Європи”, – зауважила Юлія Свириденко.

Міністр економіки також налогосила, що завдання нашої країни – створити сприятливе середовище для бізнесу, забезпечити захист прав власності та верховенство права. Україна готова прийняти всі законодавчі акти, які допоможуть досягти цих цілей.

Джерело: www.me.gov.ua