План відновлення України передбачає $37 млрд інвестицій в АПК

План відновлення України у період 2022-2032 рр. містить низку проєктів у сфері агропромислового комплексу, реалізація яких вимагатиме не менше $37 млрд інвестицій.

Про це говориться в деталізованому документі, наданому секретарем Національної Ради з відновлення країни Данилом Гетьманцевим.

Головними напрямами розвитку переробки в АПК запропоновано зробити нарощування виробництва крохмалю, сиропів, глютену, лецитину, протеїну, преміксів, м’яса та молока. 

Проєкт розвитку переробки в агросекторі згідно з принципами Green Deal передбачає залучення $10,2 млрд.

Заплановано також отримання $4 млрд інвестицій на будівництво системи іригації на загальній площі 1 млн га, $7,7 млрд — на нарощування виробництва сільгосппродукції з високою доданою вартістю, $1,6 млрд — на рекультивацію пошкоджених війною земель, $5,5 млрд — на нарощування виробництва продукції тваринництва та $1 млрд — для сприяння переходу українського АПК до «зеленого» розвитку.

Згідно з документом, заплановано залучення до 2032 р. $6,5 млрд для відновлення після війни 10,5 тис. українських агропідприємств.

У плані відновлення України уточнено, що головними проблемами українського АПК є низький рівень переробки сільгосппродукції, генерація агросектором незначних обсягів доданої вартості та залежність країни від «габаритного імпорту».

Загалом у межах програми передбачено реалізацію 850 проєктів протягом 2022-2032 рр., що дозволить Україні увійти до ТОП-25 країн світу за Індексом людського капіталу та Індексом економічної складності.

Джерело: https://agroportal.ua/