Польща залишається другим найбільшим ринком для українського експорту

Польща упевнено залишається другим найбільшим у світі ринком для українського експорту. Зокрема, в дану державу Україна експортувала торік на $3,3 млрд. Україна експортує до Польщі найбільше аграрної продукції (28,3%), металургії (18%), мінеральної продукції (17,4%), продукції деревообробної (9,9%) та електромеханічної промисловості (7,7%).

Нагадаємо, що зовнішньоторговельний обіг товарів з Дніпропетровської області ту 2020 році склав $12,2 млрд.  Експорт товарів з області до країн світу становив $7,6 млрд. Це перший показник серед регіонів України. Польща посіла друге місце серед світових споживачів продукції Дніпропетровщини. Експорт до країни знизився на 13,2% у порівнянні з минулим роком, але все одно посідає лідируючі позиції та склав $531,9 млн. Детальна інформація про зовнішню торгівлю представлена на модулі відкритих даних «DIAgram». 

Непоганим сигналом для подальшої інтенсифікації економічної співпраці й збільшення інвестицій з Польщі в Україну вважається зростання кількості українських компаній в Республіці Польща, де співвласником є громадянин України чи українська юридична особа.Станом на кінець 2020 року в там діяло 16,5 тис. компаній, де принаймні одним зі співвласників був громадянин України або українська юридична особа. Це 17% від усіх компаній з іноземним капіталом на території Польщі. І ця кількість постійно зростає.

Прискорення динаміки українсько-польської економічної співпраці у 2021 році може бути досягнуто за результатами засідання українсько-польської Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, яке має відбутися в Києві 31 березня – 1 квітня.  

Джерело: www.agronews.ua