Проєкт ЄС допоможе українцям з адаптацією у воєнний час

Європейський Союз запустив серію експертних відео для українців – Dovidka.info. Проєкт стартував у співпраці з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури. Теми відео – це питання, що цікавлять усіх українців, незалежно від того, де вони живуть і як саме їх зачепила війна. Тричі на тиждень відеоінструкції з’являються на YouTube каналі SPRAVDI,  у соцмережах Центру та на партнерських майданчиках.

Від початку повномасштабної війни в Україні зруйновано понад 74 тис. житлових будинків. За прогнозом Міністерства економіки, рівень безробіття в Україні до кінця 2022 року становитиме 30%. А ті, кого ці проблеми не торкнулись, усе одно щодня відчувають на собі реалії війни: у постійних загрозах обстрілів, у відключеннях електроенергії та води, у нових цінах на продукти тощо.

«Сьогодні перед українцями виникло чимало питань, з якими вони ніколи не стикались. Тому вважаємо за важливе підтримати проєкт Dovidka.info, котрий надає допомогу у цих питаннях. У проєкті експерти розповідають, як зарадити людині, у якої горе, як вижити бізнесу в умовах війни, як адаптуватись тим, хто змушений був покинути свій дім. Українці вже пережили перші хвилі емоцій від жахливих обставин війни. Однак попереду – довгий шлях, щоб подолати наслідки російського вторгнення. Цей проєкт має на меті допомогти людям пройти цей шлях та дати надію, показати можливі шляхи зростання», – пояснює Мартін Шрьодер, керівник відділу «Місцевий і людський розвиток» Представництва ЄС.

Експерти проєкту ЄС – фахівці із багаторічним досвідом у сферах права, економіки, будівництва, здоров’я.

«Проєкт не тільки дає відповіді, а й залучає глядачів до вибору тем наступних відео. Вони беруть участь в обговоренні  в коментарях та ставлять питання, на які згодом фахівці дадуть чіткі відповіді або покрокові інструкції», – говорить заступник керівника Центру стратегічних комунікацій Микола Балабан.

Станом на сьогодні в ефір вийшло 51 відео. Проєкт триватиме до червня 2023 року. Його фінансує Європейський Союз.

Довідкова інформація: Відеопроєкт Dovidka.info став логічним продовженням сайта Dovidka.info, який з’явився рівно за день до повномасштабного вторгнення. Автори щодня доповнюють сайт Dovidka.info інструкціями, як діяти під час війни. За 9 місяців сайт відвідало понад 1,5 млн читачів, а чат-ботами, які дублюють ці поради в короткому форматі, скористалися понад 400 тисяч.

По додаткову інформацію звертайтесь до керівниці проєкту Аліси Малицької за телефоном +38 050 401 09 77.

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні