Regional Doing Business – 2020: названо найкомфортніші області для ведення бізнесу в Україні

За результатами дослідження «Regional Doing Business – 2020» Дніпропетровщина входить до ТОП-10 найкомфортніших регіонів для ведення бізнесу.

Очолюють рейтинг Житомирська, Чернігівська, Рівненська, Вінницька й Івано-Франківська області та місто Київ.

Останні сходинки у рейтингу 2020 року займають Київська область (досліджувалась окремо від столиці), Луганська область (дослідження за містом Сєвєродонецьк), Харківщина, Херсонщина, Хмельниччина та Миколаївщина.

«Це вже третє дослідження сприятливості умов ведення бізнесу в українських областях, яке проводить BRDO. Рейтинг здійснюється на підставі опитування згідно з адаптованою методологією Doing Business Світового банку. Поступ реформи децентралізації надає нові повноваження місцевому самоврядуванню. Спосіб реалізації повноважень часто має визначальний вплив на те, який державний сервіс отримають місцеві підприємці. Від місцевого самоврядування часто залежить, чи будуть реалізовані ухвалені реформаторські закони. Regional Doing Business – лакмусовий папірець, що вказує органам місцевого самоврядування, на чому треба акцентувати увагу, щоби поліпшити умови для підприємців та залучати інвесторів», – відзначив Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання BRDO.

Рейтинг «Regional Doing Business – 2020» визначається за сумою балів, набраною обласним центром у шести компонентах:

  • започаткування бізнесу,
  • сплата місцевих податків,
  • оформлення земельної ділянки,
  • приєднання до електромереж,
  • одержання дозволів на будівництво
  • електронні сервіси.

Дніпропетровська область лідирує за показником «електронні сервіси» та має високі бали за компонентами «оформлення земельної ділянки» та «одержання дозволів на будівництво». Проте, є суттєві прогалини, які потрібно надолужити: регіон отримав низькі бали за компонентами «започаткування бізнесу» і «приєднання до електромереж» та вкрай низький результат за показником «сплата місцевих податків». Детальніше рейтинг можна переглянути за посиланням

«Regional Doing Business направлений на досягнення двох цілей. У першу чергу, це дороговказ для потенційних інвесторів, що свідчить про те, наскільки обтяжливими є найбільш поширені адміністративні процедури в конкретному місті. По-друге, рейтинг корисний для місцевих та обласних органів влади, які прагнуть стати лідерами наступного року. Це – чесний зворотній зв’язок від бізнесу, який має стимулювати місцеву владу до змін», –резюмував Валерій Прокопець, заступник директора Департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Рейтинг «Regional Doing Business», який оцінює легкість ведення бізнесу в усіх обласних центрах України, експерти BRDO розробляють із 2017 року. Ознайомитись із методологією можна за посиланням.

Довідка: Офіс ефективного регулювання BRDO (Better Regulation Delivery Office) – незалежний експертно-аналітичний центр, який фінансується міжнародними донорами, зокрема Європейським Союзом в рамках проекту FORBIZ та Ініціативи EU4Business. Ми націлені на покращення умов ведення бізнесу та  інвестиційної привабливості України, стимулювання розвитку підприємництва та налагодження публічного діалогу між бізнесом і владою.

За матеріалами: https://uacrisis.org/uk/