Рейтинг економічної свободи: Україна на 134 місці у світі

За підсумками 2019 року Україна піднялася на 13 позицій і посіла 134 місце у світовому рейтингу економічної свободи від американського аналітичного центру Heritage Foundation.

Загальний бал країни становить 54,9. Він зріс на 2,6 бала внаслідок вищої судової ефективності, доброчесності уряду та свободи торгівлі.

Водночас Україна займає 45-те, тобто останнє місце у рейтингу країн Європи, а її бал значно нижчий за середні регіональні та світові показники.

Очолили рейтинг Сінгапур, Гонконг і Нова Зеландія.

Україна найнижчі бали отримала за показниками фінансова та інвестиційна свобода (30 та 35 балів зі 100 відповідно), найвищі – у показниках «фіскальне здоров’я» (83,9) та податковий тягар.

«Нормативна база України теоретично захищає майнові інтереси, але забезпечення права власності судовою системою не надійне. Судова влада схильна до політичного тиску та корупції. Корупція залишається серйозною проблемою – зараз замало політичної волі для боротьби з нею, попри сильний тиск з боку громадянського суспільства», – йдеться у повідомленні.

Також серед факторів, які гальмують прогрес України у рейтингу, назвали, зокрема, застарілий Трудовий кодекс та велику кількість кредитів, що не працюють.

Серед позитивних починань виокремили повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення і земельну реформу.

Варто зазначити, що Рейтинг економічної свободи розраховується за 12 показниками, розбитими на чотири категорії: ефективність права, регуляторна ефективність, діяльність влади й відкритість ринків.

Детальніше з рейтингом Heritage Foundation у Вас є можливість ознайомитись за посиланням.

За матеріалами Економічної правди