Республіка Корея та Дніпропетровщина: обговорення реалізації інвестиційного проекту

2 липня 2019 р. за ініціативи голови корейської організації ГО “КО «Асадаль» Петра Пака  та Дніпропетровського Інвестиційного Агентства (DIA) відбулась робоча зустріч з керівництвом корейської компанії SAMWHAN Power (CO.LTD) зокрема,  директором паном Юн Джон Куном та його заступником паном Кім Йонг Чаном.

Компанія зацікавлена у виході на український ринок в тому числі у якості інвестора.  Портфель проектів SAMWHAN Power (CO.LTD) нараховує більше 10 успішних історій у сфері міського освітлення. Останній проект з модернізації вуличного освітлення було реалізовано у 2016 році в таких штатах Бразилії: Санта-Катаріна і Парана. Співпраця з місцевою владою здійснюється у форматі енергосервісних контрактів терміном на 30 років.

Під час зустрічі директор компанії SAMWHAN Power (CO.LTD) виступив з інвестиційною пропозицією щодо впровадження енергоефективних систем освітлення населених пунктів Дніпропетровського регіону. Використання корейських LED технологій дозволить заощаджувати до 60% витрат на електроенергію. У разі запровадження на території області співробітництва міст з корейською компанією у форматі енергосервісних контрактів, SAMWHAN Power (CO.LTD ) здійснить інвестиції у виробництво LED світильників у Дніпропетровському регіоні.

За результатами зустрічі Валентина Затишняк запропонувала корейській стороні направити комерційну пропозицію щодо механізму співпраці інвестор-громада для вивчення можливої кооперації з містами області. У свою чергу DIA направить компанії SAMWHAN Power (CO.LTD) інформацію про законодавчу основу роботи енергосервісних контрактів в Україні.