Робоча зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в Україні

16 листопада 2018 р. у Дніпропетровській обласній раді відбулась робоча зустріч Голови обласної ради Гліба Пригунова з Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком та керівником комерційного відділу Посольства Адамом Барболетом. У зустрічі взяла участь директорка Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) Валентина Затишняк.

Сторони висловили задоволення станом двосторонніх політичних відносин та підкреслили значний потенціал торговельно-економічного співробітництва, яке останнім часом демонструє тенденцію до зростання та створює нові передумови для нарощення канадських інвестицій в економіку України та Дніпропетровської області зокрема.

Канадські дипломати вважають пріоритетними галузями для співпраці регіону та Канади: ІТ сектор, кондитерська та легка промисловість, виготовлення взуття та меблів.

«Дніпропетровщина та Канада – це гарний приклад інвестиційного співробітництва. Саме завдяки канадським інвестиціям у м. Нікополь було побудовано сонячну електростанцію потужністю 10,5 МВт, а у смт Васильківка відкрито перший в Україні кооперативний елеватор. Тому основне завдання полягає в консолідованому співробітництві задля забезпечення постійного та безперервного поліпшення ситуації. Саме такий підхід покладено в основу діяльності DIA задля успішного залучення інвестицій до регіону, в тому числі канадських», – зазначила Валентина Затишняк директорка DIA.

Під час зустрічі канадській делегації було представлено Інвестиційний паспорт Дніпропетровської області, у якому висвітлено інвестиційний клімат регіону, аналіз структури економіки, ключові особливості та пріоритетні напрямки інвестування, інвестиційні проекти і пропозиції, а також території для реалізації інвестиційних проектів.

На порядку денному зараз стоїть питання запуску Шиманівського родовища. Інвестиція від канадців складає $200 млн. Інвестиційний проект передбачає створення понад 3000 нових робочих місць і видобуток за екологічно чистими технологіями. Податки в місцевий бюджет за оцінками експертів будуть складати мільярди гривень. Учасники зустрічі обговорили конкретні заходи щодо прискорення реалізації проекту.