Робоча зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом В’єтнаму в Україні

22 червня 2021 р. у Дніпропетровській обласній раді відбулась робоча зустріч Голови обласної ради Миколи Лукашука з Надзвичайним та Повноважним Послом Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні Нгуєном Хонг Тхачем та Першим Секретарем Посольства Нгуєном Као Кионгом. До зустрічі долучилися Геннадій Гуфман, перший заступник голови обласної ради, Алім Молодан, заступник директорки Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) та представники підприємств регіону.

Сторони висловили задоволення станом двосторонніх відносин та підкреслили значний потенціал торговельно-економічного співробітництва, що має тенденції до зростання та створює нові передумови для започаткування в’єтнамських інвестицій в економіку Дніпропетровської області.

Представляючи економічний та інвестиційний потенціал Дніпропетровщини, Алім Молодан звернув увагу учасників на провідні позиції регіону щодо обсягу реалізованої промислової продукції, прямих іноземних й капітальних інвестицій та ринку праці. Також було детально висвітлено особливості наявного торгово-економічного співробітництва Дніпропетровської області з В’єтнамом.

«Варто відзначити, що активність торговельних відносин регіону та В’єтнаму підтверджується обсягами зовнішньої торгівлі, що у 2020 році склали $12,12 млн та в порівнянні з 2019 роком збільшились на 3,2%. Експортні операції у 2020 році здійснювали 13 підприємств регіону, в той час, як імпортні – 78 компаній. Найбільшу частину експорту охоплює торгівля виробами з чорних металів (труби, дріт) та зернові культури (кукурудза, солод й пшениця). Наших підприємців традиційно цікавлять продукти з м’яса та риби, пластмаси й полімерні матеріали, а також машини та обладнання», – зазначив Алім Молодан.

До того ж під час зустрічі дипломатам з В’єтнаму було презентовано пріоритетні напрямки для реалізації спільних інвестиційних проєктів.

Нгуєн Хонг Тхач запропонував провести наступну зустріч вже у форматі онлайн з представниками бізнес-середовища В’єтнаму, де підприємці області зможуть предметно поспілкуватись щодо започаткування спільної діяльності.

«Вважаю, доречним буде провести тематичні Дні культури на теренах наших країн, аби містяни дізнались більше про вподобання, звичаї й традиції наших народів. Також не зайвим буде організувати прес тури для ЗМІ Дніпропетровщини та В’єтнаму, під час яких можна буде зняти низку фільмів та програм про Україну, сучасне українське суспільство, його потенціал», — зазначив Микола Лукашук. Також голова обласної ради запросив пана Посла завітати ще раз до Дніпропетровщини спільно з в’єтнамською бізнес-місією та взяти участь в економічному форумі, що відбудеться восени цього року.

Під час зустрічі в’єтнамським дипломатам було презентовано «Інвестиційний гайд», у якому висвітлено інвестиційний клімат регіону, аналіз структури економіки, ключові особливості та пріоритетні напрямки для інвестування, а також території для реалізації інвестиційних проєктів.