Російські боєприпаси біля ЧАЕС можуть здетонувати у будь-яку мить – ООН має вжити негайних заходів по демілітаризації зони

Не можна допустити повторення Бєлгорода на ЧАЕС! Прецедент на військових складах під російським містом Бєлгород вкотре показав надзвичайний рівень небезпеки, яку несуть росіяни у своєму непрофесійному поводженні з вибухонебезпечною зброєю, наголосила Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Нагадаємо, там здетонували боєприпаси, в результаті потужних вибухів постраждали люди.

Віцепрем’єр-міністр нагадала, що у зоні відчуження навколо ЧАЕС російські окупанти наразі створили величезний склад боєприпасів. Вони можуть також здетонувати в будь-яку мить. А це – колосальна екологічна катастрофа, жертвами якої ризикують стати сотні мільйонів жителів Європи.

«Ситуація у Бєлгороді – це приклад типового для росіян нехтування технікою безпеки та масового використання небезпечних та непридатних боєприпасів часів Другої світової війни,- звернула увагу Ірина Верещук. – Лише учора Генштаб ВСУ попереджав про загрозу детонації боєприпасів, величезний склад яких рф облаштувала біля ЧАЕС».

Російські окупанти мають якнайшвидше вивести війська з Чорнобильської зони – у контексті ядерної безпеки, наголосила Віцепрем’єр-міністр.

«Ми вимагаємо від Радбезу ООН негайно вжити заходів по демілітаризації зони відчуження ЧАЕС та введення туди спецмісії ООН! Тільки так можна усунути ризики повторення аварії на станції у результаті недбалого поводження зі смертельно небезпечними боєприпасами російськими окупантами!» – закликала Ірина Верещук.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/