Експорт рослинної продукції за кордон: як отримати фітосанітарний сертифікат

Першим кроком для експорту власної рослинної продукції для оператора ринку є подача заяви про реєстрацію до територіального органу Держпродспоживслужби у цій області, де він веде свою діяльність.

Насправді кількість негативних експортерів показує позитивну динаміку. У минулому році державними фітосанітарними інспекторами територіальних органів Держпродспоживслужби було прийнято 4905 заяв про реєстрацію осіб, які вважають господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та об’єктами регулювання, що значно перевищило аналогічну цифру 2021 року – 3847.

Для отримання фітосанітарного сертифіката державному фітосанітарному інспектору територіального органу Держпродспоживслужби необхідно додати:

  • заяву на оформлення фітосанітарного сертифіката, заповнену українською та англійською мовами або однією з офіційних мов Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО);
  • документ, що підтверджує внесення плати за видачу фітосанітарного сертифіката;
  • висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) або висновок повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) об’єктів регулювання;
  • у випадку наявності вимог фітосанітарних заходів країни-імпортера щодо проведення питань об’єкта регулювання фітосанітарних процедур та/або знезараження — документація, яка підтверджує проведення таких фітосанітарних процедур та/або знезараження.

Власник несе відповідальність за достовірність поданої інформації.

Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику фітосанітарний сертифікат чи ухвалити рішення про відмову в його видачі протягом восьми робочих годин після отримання ним висновку фітосанітарної експертизи (аналізів).

Фітосанітарні сертифікати або фітосанітарні сертифікати на реекспорт надаються тільки в цьому випадку, якщо підтверджені фітосанітарні вимоги країни-імпортера.

Перед подачею заяви Держпродспоживслужба рекомендує ознайомитися з фітосанітарними вимогами країн-імпортерів.

Інформацію щодо державних фітосанітарних інспекторів розміщено на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби.

Джерело: www.export.gov.ua