Сьогодення українських міст в результаті вторгнення російської армії. Підсумки вересня, день 615

Серед областей України які зазнали найбільшої кількості обстрілів та руйнацій, у жовтні як і раніше – Херсонська. Тут ворог, втративши значну кількість окупованих територій, зосередив майже всю свою лють та ненависть до мирного населення, щоденно проводячи понад 50 обстрілів в день із використанням РСЗВ, артилерії, мінометів, дронів та авіабомб. Перш за все страждає мирне населення, адже ворог за місяць нівечить або повністю знищує кілька десятків будинків. Також шкоди окупанти зазнають агробізнесу, який сконцентрований в регіоні та продовжує працювати попри війну. Періодично рашисти гатять по критичній інфраструктурі – в області й досі без води, газу та світла знаходяться сотні будинків.

Запорізька область також потерпає від ворожого вогню. Тут окупанти намагаються стримувати наступ Збройних Сил України, але як завжди від ударів терористів у першу чергу страждають мирні. За місяць понад 1000 обстрілів дронами, балістикою, авіабомбами та артилерією. Все ще під контролем ворога перебуває ЗАЕС, яку той використовує як майданчик для запуску снарядів з артилерії та РСЗВ. В області за місяць пошкоджено та знищено кілька десятків промислових підприємств, фермерських господарств, а також сотні будинків місцевих. 

На Харківщині, де неподалік Куп’янська точаться запеклі бої Сил Оборони з рашистами ворог значно активізував як наступальні дії, так і обстріли мирних мешканців. За місяць в області майже 2000 обстрілів. Через значні пошкодження критичної інфраструктури більше 10 тисяч мешканців залишаються без світла. Зруйновані дитсадок, сотні будинків, агропідприємства, а також пошкоджені об’єкти транспортування газу. Тут ворог застосовує весь свій бойовий арсенал – від дронів до крилатих та балістичних ракет. 

Сусідня з Харківщиною Донецька область, де ворог зосередив наступальний потенціал навколо Авдіївки та Лиману, також стала частіше потерпати від обстрілів загарбників. Більше ніж 1000 обстрілів за місяць. Найкривавіші злочини проти мирного населення сталися в Костянтинівці, де було завдано декілька ударів по ринку та житловим будинкам, що призвело до десятків вбитих, а також в Авдіївці, де танки рашистів обстріляли житлові будинки. Також у Слов’янську вбивці кремля знищили гуртожиток, є загиблі, під завалами поранені. На цьому напрямку ворог також як в Харківській області застосовує всі види озброєнь.

Прикордонні Сумщина та Чернігівщина як завжди через близькість до ворога страждають від засобів ураження терористів. За жовтень понад 2000 обстрілів. Основна зброя окупанта тут – це міномети та артилерія, а також дрони та авіабомби. Постійно нищаться житлові будинки – декілька десятків в день, а комунальні служби та енергетики вимушені щодня працювати з понівеченою інфраструктурою – пошкодженими ЛЕП, газопроводами та водогонами.  

Дніпропетровська область, яка щоденно стикається з потужними артилерійськими обстрілами у містах Нікополь та Марганець, також постраждала від нищівних ударів балістичних ракет у Кривому Розі. Тут в результаті удару по житловому будинку постраждало близько 100 людей. Загалом за місяць в області десятки загиблих та стільки ж вщент зруйнованих домівок. У цій області вбивці кремля найчастіше використовують артилерію, балістику та дрони. 

Одещина у жовтні була нещадно обстріляна ворогом, який особливо жорстоко нищив портову інфраструктуру від якої залежить експорт української агропродукції, життєво необхідної десяткам країн світу. Тут окупаційні війська переважно використовують дрони камікадзе разом з крилатими ракетами для завдання найбільшої шкоди. Крім знищених підприємств та портових будівель як завжди постраждали місцеві мешканці – знищено кілька десятків будинків, є загиблі.

Столичний регіон був вже котрий місяць поспіль атакований дронами камікадзе, які пошкодили декілька багатоквартирних будинків та критичну інфраструктуру. В результаті один з мікрорайонів Києва залишився без води та світла.

Миколаївщина за останній місяць значно постраждала від балістичних ракет ворога та дронів камікадзе. Тут ворог намагався уразити об’єкти воєнної та важкої промисловості, але як завжди влучав у будинки мирних, забираючи життя цивільних осіб, в тому числі дітей та літніх людей. Загалом декілька десятків обстрілів на місяць.

Решта областей України зазнала поодиноких ударів від ворога – Західна Україна та Центральна Україна потерпала від крилатих ракет, на Півночі окупанти запускали групи з дронів камікадзе. Основний удар було нанесено по промисловим підприємствам та складським приміщенням.

Фотоматеріали взято з офіційних інформаційних ресурсів ДСНСДніпропетровськоїХарківськоїХерсонськоїДонецької ОВА, Миколаївської ОВАОдеської ОВА Луганської ОВАДержавної прикордонної служби, а також Національної Поліції України.