S&P після реструктуризації боргу підвищило рейтинг України до CCC+

Раніше аналогічне рішення прийняло агентство Fitch

Агентство S&P підвищило довготерміновий рейтинг України в іноземній валюті з «SD» (вибірковий дефолт) до «CCC+». Рішення прийнято у зв’язку із завершенням реструктуризації боргу України. Про це повідомляється в інформації агентства.

Короткотерміновий рейтинг в іноземній валюті підвищено з «SD» до «C». Суверенні рейтинги в національній валюті підтверджені на рівні «CCC+» і «C». Прогноз за довгостроковими рейтингами стабільний.

Раніше минулої неділі агентство Fitch підвищило довгостроковий рейтинг дефолту України з «RD» (обмежений дефолт) до «CC» (імовірний дефолт). Оновлення рейтингу відбулося після того, як 11 серпня кредитори дали згоду на реструктуризацію зовнішнього боргу.

Ідеться про відтермінування на 24 місяці виплати $6 млрд основної суми та відсотків за українськими єврооблігаціями. Згоду на реструктуризацію надали 75% власників облігацій (за сукупною основною сумою), що перевищує мінімально необхідні 66,7%.

Нагадаємо що в середині серпня S&P і Fitch знизили рейтинги України до «SD» і «RD» (вибірковий дефолт і обмежений дефолт) відповідно.

Джерело: https://gmk.center/ua/