SpaceX запустила на орбіту український супутник PolyITAN-HP-30

У США 3 січня ракета Falcon 9 компанії SpaceX Ілона Маска вивела на орбіту наносупутник PolyITAN-HP-30. Його створили українські вчені до 30-річчя незалежності України. 

Старт ракети-носія відбувся о 16:56 за київським часом.

Наносупутник PolyITAN-HP-30 створили науковці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» виключно за бюджетні кошти, що надавались Міністерством освіти і науки України в межах реалізації відповідних проєктів-переможців конкурсів наукових досліджень і розробок та договору базового фінансування. 

Доправлення наносупутника PolyITAN-HP-30 у Сполучені Штати Америки для виведення його на орбіту Землі стало можливим завдяки спонсорській допомозі компанії «Боїнг Україна», підтримці Технічного університету Делфт (Нідерланди), спінофф-компанія якого взяла на себе фінансування та технічне забезпечення виведення космічного апарату в космос, Державному космічному агентству України, яке сприяло вирішенню питань логістики та експорту. 

Після виведення на заплановану орбіту наносупутник забезпечить реалізацію наукового експерименту з дослідження ефективності функціонування теплових труб (heat pipes) різних конструкцій як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів.

“PolyITAN-HP-30, перебуваючи на орбіті Землі в умовах мікрогравітації, зазнає значних температурних навантажень. У процесі розроблення супутника науковці КПІ використовували компʼютерне моделювання, щоб визначити його оптимальні робочі температури”, — зазначили в КПІ.

Переглянути пряму трансляцію можна за посиланням.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua