Співпраця Дніпропетровської області та Аргентини

На боці тих країн, що засудили російське вторгнення та висловили Україні підтримку, сьогодні є Аргентина. Офіційно Буенос-Айрес висловив «глибокий жаль у зв’язку з ескалацією ситуації в Україні», закликав рф припинити бойові дії та підтримав проукраїнські резолюції генеральної асамблеї ООН.

З початком військової агресії країни-терориста проти України, в Аргентині продемонстрували грандіозну солідарність. З першого дня воєнних дій в Україні діаспора збиралася на мітинги та демонстрації. Представники діаспор давали інтерв’ю на телевізійних каналах, на радіо, для газет, активно виступали у соцмережах. Крім того, вони організували допомогу для України у вигляді збору коштів.

Відчутним системним напрямом у підтримці України стала участь українців Аргентини в ефірах на державних та місцевих телеканалах та численні виступи в медіа, де розповідали аргентинському суспільству правду про російську військову агресію та про злочини російських окупантів в Україні.

У Буенос-Айресі у рамках 46-го Міжнародного книжкового ярмарку відбувся захід «День України». На ньому, зокрема, у відеозверненні присутні заслухали виступ першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової із закликом до учасників заходу, а саме до національних видавців, письменників, перекладачів, ілюстраторів латиноамериканських країн рішуче засудити терористичні дії рф в Україні, та припинити будь-які відносини з тими російськими колегами, які намагаються виправдовувати військову агресію рф проти України.

Протягом березня-листопада 2022 року Аргентинським агентством міжнародного співробітництва та гуманітарної допомоги «Білі шоломи», за активної участі української діаспори, місцевих громадян, підприємств та організацій, відправлено вже 11 партій гуманітарної допомоги для України, загальною вагою понад 100 тонн (в основному, продукти харчування довготривалого вжитку, медикаменти та витратні матеріали, засоби особистої гігієни та одяг).

У культурному центрі «25 de Mayo» у Буенос-Айресі відбувся концерт солідарності «Разом за Україну!». На заході виступали ансамбль народного танцю «Павличенко» з канадського Саскатуна й ансамбль народного танцю «Просвіта» з Аргентини. Участь у події взяли представники дипломатичного керівництва, зокрема посольств Канади, Великої Британії, Польщі та України, релігійні, державні та громадські організації. Отримані кошти надійдуть Посольству України в Аргентині на закупівлю харчів для біженців.

У одному з найбільших концертних залів Буенос-Айреса відбулася вистава балету «Жізель» у виконанні прими-балерини та прем’єра Національної опери України, народних артистів України, Катерини Кухар і Олександра Стоянова. Частина коштів, зібраних від турне Національного балету України Аргентиною, підуть на допомогу Збройним силам України.

Українське культурне товариство «Просвіта» в Аргентині взяло участь у ході та демонстрації, які відбулися перед посольством країни-терориста в Буенос-Айресі у відповідь на масовані ракетні удари рф по великих містах та енергетичній інфраструктурі України.

Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Аргентиною, також демонструє зростальний рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є важливим торговельним партнером області.

За результатами 2021 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області збільшився у 18,5 раза та складав $5,72 млн (16,6% від обсягу України до Аргентини). Серед товарів, які мають найбільший попит в аргентинських споживачів є чорні метали та вироби з них, руди, шлаки та інше.

Експортні операції здійснювали 6 підприємств з Дніпропетровської області.

Основні компанії експортери – це підприємства гірничо-металургійного комплексу та переробної промисловості.

ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортної продукції):

Імпорт товарів з Аргентини у Дніпропетровську область складав $4,57 млн (7,1% від імпорту України з Аргентини) та збільшився у порівнянні з 2020 роком на 88%. Дніпропетровщина найбільше купувала продукцію АПК, машини та обладнання, вироби з чорних металів та інше.

Імпортні операції здійснювали 35  підприємств імпортерів.

ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):