Співпраця Дніпропетровської області та Франції

З самого початку російської військової агресії, Франція продемонструвала підтримку України, та є одним з головних ініціаторів санкцій проти рф, а також зменшення залежності від російських енергоресурсів та обмеження діяльності світових компаній в країні-агресорі.

Від початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну Франція виділила €1,6 млрд на підтримку України.

Крім того, Урядом Франції заморожені активи ЦБ РФ на суму €22 млрд та кошти російських олігархів на суму €800 млн, а один з найбільших французьких банків CreditAgricole призупинив свою діяльність у росії. Також у рф призупинила свою діяльність одна з найбільших компаній світу, що виробляє шини – Michlen. Для російських літаків був закритий повітряний простір над Францією.

25 лютого всесвітньо відома Ейфелева вежа засяяла кольорами прапора України.

У перші дні повномасштабного російського вторгнення Франція направила Україні €100 млн гуманітарної допомоги: медикаменти, респіратори, намети, ковдри тощо. Крім того, в Україну було передано 11 пожежних машин, 16 машин швидкої допомоги та понад 800 тонн обладнання, зокрема медичного.

У середині квітня з Франції до України прибули жандарми, які допомагають українським колегам у розслідуванні воєнних злочинів рф на Київщині. Пізніше Міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна прибула з візитом до України та відвідала Бучу аби особисто оглянути місця скоєння воєнних злочинів РФ й підтримати Україну.

Прогнозуючи катастрофічні наслідки російського військової агресії в тому числі на продовольчу безпеку України, Франція мобілізувалась з самого початку конфлікту. Центр кризової підтримки Міністерства Європи та закордонних справ направив для потреб населення України 31 тонну насіння овочів. До цієї допомоги входить насіння буряка, моркви, капусти, цвітної капусти, цибулі, огірків, кабачків, помідорів тощо. Цим насінням засіяно понад 9,5 тис. га сільськогосподарських угідь, що дозволить зібрати до 260 тис. тонн врожаю. Задля підтримки продовольчої безпеки країни, шляхом допомоги сільськогосподарському сектору, Франція також відправила українським виробникам в період з квітня по травень 2022 року майже 600 тонн насіннєвої картоплі.

Франція вже передала Україні військову допомогу на €100 млн та має намір продовжувати постачання. В рамках військової підтримки ЗСУ були передані кілька десятків потужних САУ Caesar, протитанкові ракети Milan, десятки тисяч засобів захисту, оптично-електронного обладнання для зброї, сотні тисяч боєприпасів та системи озброєння.

16 червня вперше з початку війни Україну відвідав президент Франції Еммануель Макрон, разом з лідерами Румунії, Італії та Німеччини. Президент Франції у супроводі інших європейських лідерів відвідав Ірпінь – спустошене українське місто, де побачив наслідки військової агресії рф. Макрон відзначив героїзм українців і підтвердив підтримку Францією України. В ході зустрічі Макрон заявив, що Франція наддасть додаткові артилерійські установки САУ Caesar та готова й надалі допомагати Україні в боротьбі з агресією росії.   «Європейська підтримка України має бути такою, щоб дійсно відчувалося – що ми разом захищаємо Європу» –  відверто заявив президент Макрон.

З початку війни Франція прихистила близько 100 тисяч українців на своїй території, де вони  можуть займатися професійною діяльністю, працювати, отримати житло та безкоштовну медичну допомогу.

Нещодавно відомий французький сатиричний журнал Charlie Hebdo зробив «український» номер, розмістивши у ньому роботи українських карикатуристів. Видання зазначає – гроші, отримані від реалізації цього номера, будуть передані Збройним силам України та територіальній обороні Одеси.

Розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці залишається важливим пріоритетом двох країн.

Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Францією, демонструє високий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є одним з ключових торговельних та інвестиційних партнерів області. На території регіону діє 14 французьких компанії, які інвестували в економіку області $21,7 млн. Франція займає 10 місце серед експортерів з Дніпропетровської області та посідає 4 місце в імпорті товарів серед країн ЄС.

За результатами 2021 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області збільшився 2 рази ($111,9 млн), що склало 12,5% від обсягу України до Франції. Серед товарів, які мають найбільший попит у французьких споживачів є рослинні олії, залізні руди, чорні метали та вироби тощо.

Експортні операції здійснювало 71 підприємство з Дніпропетровської області.

Основні компанії експортери – це підприємства гірничо-металургійного комплексу, АПК та переробної промисловості.

ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортованої продукції):

Імпорт товарів з Франції у Дніпропетровську область складав $122 млн (6,9% від імпорту України з Франції) та зріс у порівнянні з 2020 роком на 37%. Дніпропетровщина найбільше купувала машини та обладнання, ліки, мастильні матеріали, парфуми, алкогольні напої та інше.

Імпортні операції здійснювали 265 підприємств імпортерів.

ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортованої продукції):

Серед перспективних напрямків для експорту до Франції є продукція гірничо-металургійного комплексу, обладнання для залізничних локомотивів, органічна продукція сектору АПК та товари легкої промисловості з натуральних матеріалів.