Співпраця Дніпропетровської області та Індонезії

Республіка Індонезія з початку повномасштабної війни надає значну допомогу Україні та виступає проти порушення принципів міжнародного права. Офіційна Джакарта щиро підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Індонезія, допомагатиме встановленню миру в Україні як держава, яка поважає Статут ООН, принципи міжнародного права та мирного врегулювання конфліктів.

Індонезійський президент став першим серед азійських лідерів, які з 24 лютого прибули в Україну. Під час візиту президент Індонезії разом з дружиною передали гуманітарну допомогу, зокрема необхідні ліки, медичні вироби та розхідні матеріали. Лідер Індонезії запевнив, що його країна і надалі підтримуватиме українську медичну систему та надаватиме гуманітарну допомогу.

Республіка Індонезія готова приєднатися до відновлення української медичної інфраструктури, яка була зруйнована ракетами та снарядами російських окупантів. Зокрема йдеться про інвестиції у розмірі $5 мільйонів, які можуть бути спрямовані на відновлення українських медичних закладів.

Україна та Індонезія домовилися про безвізовий режим – скасування візових вимог для короткострокового перебування. Відповідну угоду підписали міністри закордонних справ обох держав. Згідно з новою угодою, Україна та Республіка Індонезія встановлять взаємний режим безвізових поїздок усіх категорій громадян на постійній основі.

Розвиток співробітництва України з Республікою Індонезія в культурно-гуманітарній сфері є однією з важливих складових загального спектру двосторонніх відносин. Освітнє співробітництво значним чином відбувається в рамках взаємодії вищих навчальних закладів України та Індонезії, заснованої на відповідних угодах про співпрацю.

Повірений у справах посольства Індонезії в Україні Торанг Пакпахан та президент ТПП України Геннадій Чижиков обговорили активізацію співпраці між діловими спільнотами країн. У ході зустрічі узгодили проведення серії вебінарів: «Україна-Індонезія: можливості ділової співпраці».

Республіка Індонезія цього року головує у G20. Саміт Групи двадцяти відбудеться 15-16 листопада на Балі. Президент Індонезії Відодо особисто запросив до участі Володимира Зеленського. Наразі наявна інтрига щодо того, чи зголоситься індонезійський лідер обмежити участь у заході Путіна.

Також, Індонезія продовжує залишатись найбільшим торговельним партнером України у Південно-Східній Азії. Україна постачає зернові культури (74,3%), чорні метали (22%), цукор і кондитерські вироби (1,3%) та продукцію борошномельно-круп’яної промисловості (0,7%). Імпортує пальмову олію (52%), руди, шлаки й золу (8,3%), електричні машини (6,6%).

Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Індонезією, також демонструє високий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є важливим торговельним партнером області.

За результатами 2021 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області складав $32,09 млн (4% від обсягу України до Індонезії). Серед товарів, які мають найбільший попит в індонезійських споживачів є чорні метали та вироби з чорних металів, зернові культури, продукція борошно-круп’яної промисловості тощо.

Експортні операції здійснювали 19 підприємств з Дніпропетровської області.

Основні компанії експортери – це підприємства металургійного комплексу, АПК та переробної промисловості.

ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортної продукції):

Імпорт товарів з Індонезії у Дніпропетровську область складав $60,39 млн (14% від імпорту України з Індонезії) та зріс у порівнянні з 2020 роком у 2 рази. Дніпропетровщина найбільше купувала жири та рослинні олії, електричні машини, папір, картон та інше.

Імпортні операції здійснювали 79  підприємств імпортерів.

ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):