Уряд України 3 лютого 2020 року, оголосив про старт Державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Зазначена урядова програма спрямована на  державну підтримку та розширення мікро та малого бізнесу через забезпечення капітальних інвестицій рекордно низькими відсотками — 5%,7% або 9%. Відповідно до умов програми сума кредиту не повинна перевищувати 1,5 млн грн, термін кредитування до 5 років. Очікується, що сума виданих доступних кредитів за 5 років сягне 30 млрд грн.

У 2020 році Уряд передбачив у Державному бюджеті видатки на зазначену Програму у розмірі 2 млрд грн. За поточний рік це дозволить видати понад 50 тисяч доступних кредитів, створити майже 90 тисяч нових робочих місць і залучити близько 2 млрд грн внутрішніх інвестицій у сферу малого бізнесу.

Нова програма передбачає не лише фінансову підтримку підприємців – вона стає ще однією складовою системи державної підтримки розвитку бізнесу в Україні. В рамках програми для підприємців-початківців буде також можливість пройти безкоштовне навчання, щоб підвищити свої бізнес-компетенції та покращити перспективу створення успішного бізнес-проєкту, долучитись до українських бізнес-місій за кордоном.

Під програму створено спеціальний урядовий сайт 5-7-9.gov.ua.

Довідково:

Передбачається видача кредитів в розмірі до 1,5 млн грн терміном на п’ять років:

  • під 5% річних, для бізнесу з річним доходом до 25 млн грн, створенні мінімум двох робочих місць та власному внеску не менше 30%;
  • під 7% річних, при річному доході до 25 млн грн, власному внеску не менше 30%, без створення нових робочих місць. За кожне створене робоче місце ставка кредиту знижуватиметься на 0,5%, але не менше ніж до 5% річних.
  • 9% річних, для бізнесу з річним доходом від 25 млн до 50 млн грн та власному внеску не менше 20%. Ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожне створене робоче місце, але не менше ніж до 5% річних.

Рішення щодо надання кредитних ресурсів приймаються банками-партнерами, серед яких на цей час,  АТ «ОЩАДБАНК», АБ «УКРГАЗБАНК», АТ КБ «ПРИВАТБАНК»  АТ «УКРЕКСІМБАНК».

За умовами Програми кредитне фінансування має бути спрямоване виключно на капітальні інвестиції, зокрема купівлю або модернізацію основних засобів, а також на ремонт або реконструкцію виробничих приміщень.

Джерело: www.kmu.gov.ua