Світові ціни на продовольство в листопаді залишалися стабільними

У листопаді середнє значення Індексу продовольчих цін FAO становило 135,7 пункту, тобто практично не змінилося порівняно з жовтнем. 

«Зростання індексів цін на рослинні олії та цукор було майже повністю компенсовано зниженням індексів цін на зернові, молочну продукцію та м’ясо. Таким чином, значення ІПЦФ лише незначно (на 0,3 відсотка) перевищило рівень листопада 2021 р.», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, середнє значення Індексу цін на зернові в листопаді склало 150,4 пункту, що на 1,9 пункту (на 1,3%) нижче за жовтневий показник, проте на 9 пунктів (на 6,3%) вище за показник минулого року. Світові ціни на пшеницю в листопаді знизилися на 2,8%, що пояснюється головним чином поновленням участі РФ в Чорноморській зерновій ініціативі та продовженням терміну дії цієї домовленості, а також послабленням імпортного попиту на постачання зі США у зв’язку з неконкурентоспроможними цінами та посиленням конкуренції на світових ринках внаслідок збільшення обсягу поставок із росії.

Світові ціни на фуражні зернові, порівняно з попереднім місяцем, також знизилися – на 1%.

«Ситуація з Чорноморською зерновою ініціативою вплинула й на ціни на кукурудзу, які в листопаді продемонстрували зниження на 1,7%, чому також сприяло відновлення судноплавства річкою Міссісіпі (США)», – йдеться в повідомленні.

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії в листопаді становило 154,7 пункту, підвищившись на 3,4 пункту (на 2,3%) після семи місяців безперервного зниження. Зафіксоване в листопаді зростання зумовлене підвищенням світових цін на пальмову та соєву олії, яке з лишком компенсувало зниження котирувань ріпакової та соняшникової олії.

Джерело: https://www.apk-inform.com/uk