Світовий банк прогнозує різке падіння економіки в Україні

Війна збільшить кількість населення на межі бідності

Очікується, що зростання економіки відновиться у 2023 році, але буде слабким. ВВП України на тлі війни скоротиться цього року приблизно на 45%, йдеться в огляді Світового банку “Перспективи світової економіки”, пише УНІАН.

У доповіді наголошується, що війна підірвала українську промисловість, призвела до руйнування інфраструктури та різкого скорочення населення. Очікується, що зростання економіки відновиться у 2023 році, але буде слабким.

Згідно з  прогнозами, рівень бідності нижче межі $5,50 на день зросте приблизно з 2% до 20% населення у 2022 році.

Економіка росії, за прогнозом Світового банку, у 2022 році скоротиться на 8,9%, що показує різке падіння внутрішнього споживання та скорочення експорту. Удару по російській економіці також завдали західні санкції, масовий вихід іноземних компаній.

Світовий банк також різко погіршив свій прогноз щодо світової економіки: глобальне зростання може впасти до 2,1% у 2022 році та 1,5% у 2023 році. Це буде менше, ніж 5,7% зростання минулого року і початковий прогноз 4,1% на цей рік.

Війна в Україні погіршила наслідки пандемії, і багатьом країнам буде важко уникнути рецесії.

У Світовому банку зазначили, що вторгнення росії в Україну серйозно порушило світову торгівлю енергоносіями та зерном, завдало удару по світовій економіці. Внаслідок цього й без того високі ціни на сировинні товари стали ще вищими, що поставило під загрозу доступність продуктів у бідних країнах.

Джерело: https://investory.news/