Світовий банк визначив галузі української економіки, куди будуть спрямовані інвестиції

Світовий банк готовий підтримувати інвестиції в українську економіку. Це під час зустрічі з Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економіки України Юлією Свириденко підтвердив віце-президент Міжнародної Фінансової корпорації (IFC) Мохамед Гулед. 

Сторони обговорили плани зі збільшення фінансування бізнес-проєктів в Україні на наступний рік. У фокусі переговорів, крім традиційного сільського господарства, були також підприємства, які є системними для всієї економіки: транспорт, енергетика, банківська система. 

«Ми активно працюємо над завершенням усіх підготовчих формальних процедур, щоб оголосити про обсяги та напрями фінансування проектів IFC вже наступного року. Також в рамках Групи Світового Банку працюємо з MIGA над пілотним проектом зі страхування воєнних ризиків. Попри війну економіка України не зупиняється і буде розвиватися», – запевнила Юлія Свириденко. 

Перший віце-прем’єр України подякувала співрозмовнику за те, що під час війни Світовий банк надає безпрецедентну багатомільярдну допомогу Україні.  

Юлія Свириденко запропонувала більше сфокусуватись на фінансуванні бізнесу в умовах війни. Адже на сьогодні – це основний пріоритет для співпраці Міністерства економіки України з Групою Світового Банку. 

«У цьому контексті особливо важливо підтримувати підприємства, які попри все працюють і заохочувати нові інвестиції. Розвиток бізнесу в умовах війни – головний пріоритет у взаємодії Міністерства економіки з Групою Світового Банку», – підкреслила Юлія Свириденко. 

Довідково 

Під час воєнного стану Світовий банк затвердив для України три позики на загальну суму 1,85 млрд євро та 91,16 млн доларів США. 

На сьогодні в Україні реалізується спільний з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародною асоціацією розвитку (МАР) проект «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE) на загальну суму 7,3 млрд дол. США. 

Оцінка збитків, завданих війною, і планування повоєнної відбудови відбувається за активної співпраці зі Світовим банком.

Джерело: www.kmu.gov.ua