Тенденції діяльності підприємств з іноземними інвестиціями у Дніпропетровській області

Останні роки інвестиційна діяльність підприємств області демонструвала сталу позитивну динаміку.

За минулий рік 24 підприємства з іноземними інвестиціями із 14 країн світу започаткували свою діяльність в регіоні. Це переважно підприємства торгівлі та сектору послуг.

Серед нових компаній особливої уваги заслуговує швейцарське ТОВ «ЛАНДМАНН», яке просуває себе в нішах імпорту шин європейських брендів та запчастин до сільськогосподарської техніки.

Зберігається тенденція перереєстрації підприємств між регіонами та містами України. Так за минулий рік до Дніпропетровської області перереєстровано 31 підприємство з іноземними інвестиціями. Ці підприємства перенесли свою реєстрацію з Києва, Запоріжжя, Полтави, Тернополя та Миколаїва.

Одним з таких, є  кіпрське підприємство ТОВ «ІЗУМРУД ЛТД» (ТМ Buvette) найбільший виробник мінеральних вод та безалкогольних напоїв в Україні  (перереєстрація з м. Кременчук, Полтавська область).

9 компаній секторів торгівлі, послуг та промисловості, шляхом входження іноземного капіталу, набули статусу «підприємство з іноземними інвестиціями».

Як приклад: канадська КОРПОРАЦІЯ ДЖИ.ЕР. АГРО СУПЛАЙ інвестувала у виробництво ТОВ ФІРМА «АДВЕРС», яке виготовляє готові корми для тварин, що утримуються на фермах. У компанію ТОВ «ДНІПРОХИМ» були залучені латвійські інвестиції. Це провідне підприємство-дистриб’ютор полімерних матеріалів в Україні з багаторічною історією.