Тенденції діяльності підприємств з іноземними інвестиціями у Дніпропетровській області

Останні два роки інвестиційна діяльність підприємств області демонструє сталу позитивну динаміку.

За цей період 45 підприємств з іноземними інвестиціями із 28 країн світу започаткували свою діяльність в регіоні. Більш ніж половина підприємств представляють сектор послуг, а саме: агентства нерухомості, компанії ІТ, освіти та логістики. Друге  місце посідають сектори торгівлі та промисловості.

Серед новостворених особливої уваги заслуговує австрійське підприємство ТОВ «Марцек Дніпропак» – виробник етикеток та пакування для харчових продуктів, що розпочало свою діяльність в регіоні у 2019 році. Це друге підприємство всесвітньо відомої австрійської компанії Marzek Etiketten+packaging Gmbh у регіоні. З 2009 року в області працює ТОВ «Марцек Україна» групи Marzek, що забезпечує Східну Європу високоякісною листовою, ролевою та термозбіжною етикеткою, а також іншими видами гнучкого пакування згідно з найвищим міжнародним стандартом якості.

Одним із ключових чинників діяльності бізнесу – є оптимізація адміністративного управління. Зберігається тенденція перереєстрації підприємств між регіонами та містами України. Так за період 2020 р. та I квартал 2021 р. до Дніпропетровської області перереєстровано 96 підприємств з іноземними інвестиціями, а 21 підприємство регіону перенесли свою реєстрацію до Києва, Одеси, Харкова та Запоріжжя. Це підприємства секторів торгівлі, промисловості, послуг та будівництва. Цікавим фактом є те, що більшість з перереєстрованих компаній до Дніпропетровщини становлять 34 підприємства з азербайджанськими інвестиціями.

 

 

Українські резиденти стали власниками 39 компаній з іноземними інвестиціями, переважно в секторі промисловості, АПК та торгівлі, що дозволило їм отримати статус українських підприємств. Своєю чергою, 31 компанія, секторів послуг, промисловості та торгівлі, шляхом входження іноземного капіталу, набула статусу «підприємство з іноземними інвестиціями».

Новими інвесторами Дніпропетровської області минулого року стали такі країни, як: Зімбабве, Камерун, Казахстан, Китай, Македонія та Сирійська Арабська Республіка.