У 2019 році Україна посіла друге місце за обсягом інвестицій від ЄБРР

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у 2019 році в рамках 51 проєкту в державному та приватному секторах України інвестував 1,1 млрд євро. Серед країн операцій ЄБРР Україна у 2019 році посіла друге місце за обсягом інвестицій і перше – за кількістю підписаних проєктів.

Нові інвестиції охопили підтримку великих і значних проєктів в секторах громадської інфраструктури, відновлюваної енергетики, агробізнесу та фармацевтики. Підтримка малих і середніх підприємств (МСП) також залишається для Банку одним зі стратегічних пріоритетів в Україні. У 2019 році ЄБРР надав МСП в рамках програми «EU4Business» пряме фінансування в розмірі 23 млн євро. На 160 консалтингових проєктів було мобілізовано  1,3 млн євро.

У минулому році 11 компаній з м Дніпро та Дніпропетровській області взяли участь у програмі ЄБРР для малого та середнього бізнесу. Популярні напрямки – проєкти у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, маркетингу і розробки стратегії.

З «Укргазбанк» та «Правекс Банк» були підписані програми торгового фінансування для українських компаній, які хочуть розширювати торгову діяльність.

ЄБРР  ̶ провідний інституційний інвестор в Україні та вже взяв на себе зобов’язання щодо надання понад 14,54 млрд євро в рамках понад 460 проєктів в країні.

Для інформації: Програма ЄБРР для малого та середнього бізнесу дає можливість залучати досвідчених консультантів для виявлення потреб та розвитку бізнесу. Після роботи з зовнішніми консультантами у власників організацій з’являються інструменти, навички та необхідні знання для підвищення внутрішньої ефективності та активного розвитку.

На ці консалтингові проєкти й спрямовані гранти (безповоротна фінансова допомога) у розмірі 50% чистої вартості (без ПДВ).