У 2020 році експорт українського насіння до країн ЄС зріс

У 2020 році експорт українського насіння до країн ЄС зріс у 2,7 раза в порівнянні з 2019 роком у кількісному виразі, та в 1,8 раза в доларовому еквіваленті до $3,1 млн.

 Згідно з даними державної митної статистики, експорт до 27 країн ЄС у 2020 році зріс до показника 795 тонн. Це стосується насіння кукурудзи, пшениці, ячменю, ріпаку, сої та соняшнику (дані виключно про культури для сівби).

Зокрема, за грудень місяць 2020 року в ЄС було експортовано насіння вдвічі більше ніж сукупно за аналогічний період 2017/20 року, і найбільшу частку в грудні 2020 року зайняв експорт насіння гібридів кукурудзи — 152 тонни.

Так, найбільшими імпортерами українського насіння в ЄС у 2020 році були:

  • Румунія — 688,7 т (кукурудза);
  • Австрія — 36,7 т (кукурудза і соняшник);
  • Польща — 18,5 т (кукурудза).

Слід зазначати, що грудневі показники по експорту насіння в ЄС можуть бути пов’язані з нещодавно прийнятим рішенням ЄС щодо визнання еквівалентною систему сертифікації насіння в Україні.

На території Могилівської ТГ діє ТОВ «MAS Seeds Україна» – французька насіннєва компанія, що спеціалізується на селекції основних сільськогосподарських культур. Завод з доробки насіння MAS Seeds, є насіннєвим гігантом №1 в Україні з потужністю виробництва 1 млн посівних одиниць на рік.

Унікальність Раївської громади підкреслюється діяльністю підприємств в галузі селекції та насінництва:

  • Агрокорпорація «Степова», яка займається вирощуванням під замовлення різних гібридів, насіння, товарного зерна соняшника, кукурудзи, пшениці, ячменю, гороху та інших с/г культур. Крім того спеціалізується на комплексному доопрацюванні насіння різних с/г культур з мінімізацією його травмування. Завдяки використанню сучасних виробничих потужностей, продукція компанії має найкращу в Україні якість, яка відповідає європейським і світовим стандартам.
  • Синельниківська селекційно-дослідна станція – великий промисловий виробник та постачальник первинного та елітного насіння всіх сільськогосподарських культур, що вирощуються в степовій зоні України. Особливе значення надається вирощуванню насіння кукурудзи, озимої пшениці, ярого ячменю, вівса та соргових культур.

Джерело: agronews.ua