Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем раифікована Верховною Радою України

11 липня Верховна Рада України ратифікувала угоду про вільну торгівлю з Ізраїлем. За умовами угоди Ізраїль відкриє для України ринок промислових товарів на 80%, а Україна – на 70%. Для решти товарів окремо передбачені перехідні періоди.

Варто відзначити, що Ізраїль входить до ТОП-20 ринків у фокусі для України в Експортній стратегії.

Експорт українських товарів до Ізраїлю постійно зростає. Так, за підсумками 2016 року Україна експортувала до Ізраїлю товарів на $ 488,5 млн, у 2017 році ця цифра становила вже $ 604,6 млн.

У 2018 році експорт товарів з України до Ізраїлю становив $ 580 млн, а за перші 3 місяці 2019 року експорт товарів до Ізраїлю склав $ 192,2 млн, що на 7,4% або на $ 13,2 млн більше ніж за аналогічний період 2018 року.

Ринок Ізраїлю характеризується як досить закритий, з високим ввізним митом на різні групи товарів. Таким чином Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем відкриває саме для українських експортерів кращі можливості та переваги для торгівлі. Включаючи торгівлю у форматі Україна-ЄС-Ізраїль.

За оцінками Мінекономрозвитку, Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем дозволяє зберегти та розширити традиційний експорт для України, зокрема для продукції АПК, та відкрити нові можливості для експорту товарів з високою доданою вартістю.

Детальніше про експортно-імпортні відносини Дніпропетровщини та Ізраїлю за посиланням.

Довідково

Переговори щодо Угоди про вільну торгівлю між Урядами України та Ізраїлю розпочалася з 2013 року, однак найбільш інтенсивна робота проводилася у 2016-2018 роках. Українська делегація провела 7 раундів переговорів, які завершилися в березні 2018 року. Угоду парафовано торік у квітні, подальші юридичні процедури тривали до листопада. 21 листопада 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив угоду та уповноважив її підписання. 21 січня 2019 року Угоду про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем була підписана.

За матеріалами Мінекономрозвитку