Україна до 2032 року збудує два нових атомних блоки

До 2040 року Україна планує повністю відмовитися від використання вугілля у виробництві електроенергії

До 2032 року Міністерство енергетики планує побудувати два нових атомних блоки та запустити пілотні проєкти малих модульних реакторів, заявив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

“Розширення ролі атомної та “зеленої” енергетики та децентралізована енергетична система. Ці пріоритети — в основі нашої оновленої Енергетичної стратегії на найближчі десятиліття”, — підкреслив він.

За словами Демченкова, роль вугілля значно знизиться після 2032 року, а до 2040 року Україна планує повністю відмовитися від його використання у процесі виробництва електроенергії. Поступова відмова від вугілля відбуватиметься паралельно з будівництвом нових сонячних та вітрових генерацій, а також ТЕЦ, що працюватимуть на біопаливі.

“Очікується, що частка відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі досягне 25% у 2032 році та подвоїться до 2050 року”, — зауважив він.

За словами заступника міністра, енергетичний перехід для Європи буде не просто неповним без України, а й неможливим.

“Нещодавно Фатіх Барол, глава Міжнародного енергетичного агентства, назвав Закон США про зниження інфляції найважливішою кліматичною угодою з часів Паризької угоди. Ми переконані, що післявоєнне “зелене” відновлення України стане ще однією ланкою в цьому глобальному поштовху до кліматичної нейтральності”, — резюмував представник Міненерго.

Нагаддаємо, відновлення України має базуватись на новій “зеленій” електроенергії.

Джерело: www.investory.news