Україна отримає правовий механізм захисту інвесторів будівництва

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав законопроєкт, спрямований на розвиток іпотечного ринку та захист українців, які інвестують у новобудови. Документ підготовлений до другого читання на базі профільного комітету за участю представників Мінрегіону та рекомендований парламенту прийняти в цілому.

«Інвестувати у будівництво житла в Україні стане більш безпечно. Інвестори будівництва отримають реальну можливість контролювати дії замовників. Адже законопроєкт створить правовий механізм для гарантування державою прав осіб, які інвестували у житлове будівництво. Також відновлення іпотеки пожвавить будівельний ринок», — заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

Проєкт Закону України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» (реєстр № 5091) передбачає:

  • визначити особливості інвестування та фінансування об’єктів, які споруджують з використанням недержавних коштів;
  • запровадити механізм державної реєстрації права власності на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості; 
  • запровадити гарантійну частку будівництва об’єкта нерухомого майна; 
  • визначити особливості вчинення правочинів з об’єктами незавершеного будівництва, майбутніми об’єктами нерухомості;
  • визначити особливості іпотеки об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості; 
  • удосконалити процедуру продажу майбутніх об’єктів нерухомості.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу законопроєкт № 6383 щодо впровадження технологій інформаційного моделювання (BIM-технології) у будівництві.

“Це важливий етап комплексної реформи сфери містобудування. Нововведення дозволять отримати вищу якість контролю робіт на всіх етапах, знизити вартість будівництва, а головне —  підвищити його безпечність”, — зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Джерело: www.minregion.gov.ua