Україна піднялася в індексі сприйняття корупції

За 2020 рік Україна продемонструвала незначне покращення у світовому «Індексі сприйняття корупції» (Corruption Perceptions Index – CPI). Україна за рік покращила свій показник з 30 до 33 балів.

Індекс є оцінкою від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (вкрай низький рівень корупції). Його щороку оприлюднює міжнародна неприбуткова антикорупційна організація Transparency International (TI).

Таким чином, Україна посіла 117 місце в рейтингу, в якому представлені 180 країн. Торік країна була на дев’ять сходинок нижче та посідала 126 місце в рейтингу.

Виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик пояснив, що передусім наші бали у 2020 році зросли завдяки запуску Вищого антикорупційного суду та перезапуску Національного агентства з питань запобігання корупції.

«Так само на позитивних результатах України торік відбилися антикорупційні зміни, впроваджені під час “турборежиму” Верховної Ради IX скликання та робота попереднього уряду», – розповів він.

Зазначається, що на початку 2020 року ТІ Україна надала 5 рекомендацій для зниження рівня корупції в нашій державі, однак жодна з них не була виконана повністю, дві були виконані частково, а три не виконані взагалі.

В організації повідомляють, що цьогоріч вони сформували рекомендації, пріоритетне виконання яких однозначно підвищить ефективність боротьби з корупцією в Україні.

Так, у ТІ Україна рекомендують: запровадити прозоре та підзвітне управління публічними активами та гарантувати подальший розвиток сфери закупівель; забезпечити незалежність та спроможність антикорупційної інфраструктури; сформувати професійну та незалежну судову владу.

Індекс сприйняття корупції – показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів. Для визначення оцінки України використано 9 джерел. Індекс оцінює корупцію лише в державному секторі.

Трансперенсі Інтернешнл Україна – акредитований представник глобального руху Transparency International, який комплексно розробляє та впроваджує зміни задля зниження рівня корупції.

Джерело: http://cpi.ti-ukraine.org/#/