З 14 червня 2021 р. в Україні розпочалася реалізація нового проєкту «Твіннінг», метою якого є зближення українського законодавства у сфері фітосанітарії до норм ЄС, а також удосконалення роботи Держпродспоживслужби та фітосанітарних лабораторій України. 

«Європейський союз продовжує надавати підтримку уряду України в наближенні її фітосанітарного законодавства до норм і стандартів ЄС, зокрема у сфері ГМО, захисту прав на сорти рослин, насінництва. Ми сподіваємося, ця підтримка сприятиме подальшому зміцненню відповідних державних служб, а Україна максимально використає практичний досвід, яким діляться країни-члени ЄС», – зазначив керівник операційного сектору сільського господарства, продовольчої безпеки та земельних ресурсів представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл.

Як уточнюється, проєкт, що фінансується ЄС, реалізовуватиме консорціум у складі трьох країн-членів Євросоюзу – Латвії, Польщі та Нідерландів, а також Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів за фінансування ЄС.

У рамках проєкту експерти ЄС та їхні українські колеги спільно розроблять пропозиції щодо внесення змін до законодавства України у сфері ГМО, прав на сорти рослин та насінництва. Також проєкт допоможе вдосконалити українську систему контролю за виробництвом ГМО на місцях, щоб забезпечити безпечне виробництво та відстеження на всіх стадіях даного процесу.

Джерело: Інформаційно-аналітичне агентство «АПК-Інформ»