Україна та Естонія впроваджують єдину електронну накладну для автоперевізників

Україна та Естонія домовились про реалізацію пілотного проєкту електронної товарно-транспортної накладної (е-ТТН) для автомобільних вантажоперевізників.

У фокусі діалогу між країнами – розширення співпраці щодо цифровізації транспортної сфери України, залучення Естонії до Цифрового управління відбудовою та пілотного проекту впровадження е-ТТН для автомобільних вантажоперевізників. 

Реалізація проєкту е-ТТН також сприятиме розвитку цифрового транспортного коридору між Балтійськими країнами та Чорним морем. У довгостроковій перспективі ця робота може стати частиною зусиль ЄС щодо впровадження електронної міжнародної товарно-транспортної накладної (e-CMR).

Залучення Естонії до проєкту е-ТТН дозволить вантажоперевізникам та вантажоотримувачам в Україні та Естонії уникнути бюрократичних процедур та зекономити кошти. Міністерство інфраструктури України вже розпочало технічні консультації щодо впровадження спільної е-ТТН. Крім того, Міністерство інфраструктури, Державна прикордонна служба та Державна митна служба працюють над впровадженням можливості електронного бронювання черги при перетині кордону. Зокрема, планується створити спеціальний сайт «Електронна черга перетину кордону».

Джерело: www.ukraineinvest.gov.ua