Україна та США підписали Меморандум про транспортне співробітництво

18-20 травня триває Саміт міжнародного транспортного форуму 2022, який об’єднує очільників транспортних галузей практично з усього світу. В рамках цього заходу Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та Міністр транспорту США Піт Буттіджедж підписали Меморандум про співробітництво.

«Ми щиро вдячні американським колегам за стійку та послідовну підтримку нашої країни, зокрема у її інфраструктурному поступі. Американські партнери беруть активну участь в розвитку проекту Київської обхідної дороги, забезпечують Укрзалізницю сучасними тепловозами компанії General Electric, а американські морські перевізники співпрацюють з українськими портами.

Сьогодні ми можемо говорити про підписання Меморандуму як про чергове свідчення дружніх відносин між США та Україною, яке ще більше поглибить співпрацю двох держав. Ми розуміємо, що працювати над відбудовою України маємо вже зараз. Своєчасне відновлення інфраструктури має ключове значення у наближенні нашої Перемоги та надзвичайно важливе у післявоєнній розбудові України. Розраховуємо на продовження всебічної підтримки американських колег у цьому питанні.

Серед ключових результатів виконання Меморандуму очікуємо оновлення всього парку локомотивів та вагонів до 2030 року, створення системи швидкого залізничного сполучення між великими містами та покращення залізничної інфраструктури, особливо у великих містах. Також у сфері наших пріоритетів у партнерстві з американськими колегами працювати над проєктами модернізації існуючих автодоріг та встановлення на них автоматичних станцій зважування», — заявив Міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Також Меморандум підтверджує наміри сторін продовжувати тісну співпрацю щодо:

  • питань безпеки повітряного простору та безпечної роботи цивільної авіації;
  • сприяння комерційній участі та інвестиціям приватного сектору США та України у комерційні проекти та участі в державних закупівлях, експорту товарів та послуг;
  • розвитку та впровадженню доброякісних та екологічно безпечних авіаційних палив та інших чистих технологій, що відповідають високим міжнародним стандартам;
  • використання можливостей для просування цифрових технологій та співпраці щодо покращення кібербезпеки на транспорті, обміну інформацією про нові кіберзагрози;
  • співпраці у сфері альтернативних палив, електрифікації транспорту, використання ринкових механізмів та технологічного прогресу з метою зменшення викидів парникових газів у транспортній галузі.

Джерело: www.kmu.gov.ua